PIERWSZE TOURNEE CHÓRU SZKÓŁ SALEZJAŃSKICH

Chórzyści z Liceum i Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile wraz z opiekunami odbyli swoje pierwsze tournee do Włoch. Chór od wielu lat działa prężnie pod dyrekcją Karoliny Pettke. Do jego sukcesów należy zaliczyć, m. in., wyróżnienie za najlepszy chór młodzieżowy w VII Festiwalu Pieśni Pasyjnej w Szemudzie.

Wyjazd do Włoch (13.06 – 22.06 2014) obfitował w wiele koncertów wykonanych przez blisko 40-osobowy chór składający się z młodych muzyków. Chór miał okazję wystąpić we Florencji – w kościołach Santa Felicita i Santa Lucia. Zaśpiewał także przy grobie św. Jana Pawła II i podczas audiencji Papieża Franciszka. Na zaproszenie księdza proboszcza katedry Santa Maria Matricolare oprawiał Mszę Świętą i zagrał koncert dla społeczności włoskiej.

Podczas zwiedzania przepięknych Włoch w każdej, wolnej chwili młodzież muzykowała w domach salezjańskich, na placach i rynkach, wzbudzając wiele entuzjazmu i oklasków wśród przechodniów ze wszystkich stron świata. Świeżo wydane płyty chóru z koncertem poświęconym Papieżowi Polakowi w dziękczynieniu za kanonizację były rozchwytywane i aż miło pomyśleć, że ślad uczniów z pilskich szkół salezjańskich trafi na różne kontynenty

Wyjazd do Włoch umożliwił także nawiązanie kontaktów z lokalnymi społecznościami i promocję szkół salezjańskich oraz miasta Piły.

Gośka Skibicka

pierwsze_tournee_choru_szkol_salezjanskich10

pierwsze_tournee_choru_szkol_salezjanskich11