Pierwszy odcinek Przemysłowej oddany do użytku

Dobra wiadomość dla kierowców oraz osób, które już za niecały miesiąc będą korzystać z Cmentarza Komunalnego w Pile. 7 października w obecności prezydenta Piły oddano oficjalnie do użytku pierwszy etap przebudowanej ul. Przemysłowej w Pile. Przebudowa była konieczna, ponieważ jej stan techniczny nie był najlepszy.Dzięki przebudowanemu odcinkowi poprawi się stan bezpieczeństwa ruchu drogowego a także pojawiły się nowe miejsca parkingowe, oświetlenie, ścieżka rowerowa oraz pojawi się nasadzenie zastępcze. Zdanie zostało dofinansowane z Narodowego Programu Dróg Lokalnych.

– Ta ulica była jedną z tych, która wymagała poprawy swojego stanu. Udało nam się na tą dużą inwestycję, bo prawie za 3mil. 600 tys. zł, uzyskać dofinansowanie wartości 50 % z tzw. „schetynówek”. Program ten będzie kontynuowany w kolejnych latach pod inną nazwą i jesteśmy pewni, że będziemy z niego często korzystać. To, co teraz widzimy w okolicy Cmentarza będzie miłą niespodzianką dla tych, którzy pojawią się tutaj 1 listopada. Zmianie uległa nie tylko infrastruktura związana z dojazdem samochodem, ale jest też możliwość zaparkowania auta, dojazdu rowerem czy dojścia chodnikiem pieszo od strony miasta. Drugi etap musi być skoordynowany z budową obwodnicy. W tej chwili nie mamy jeszcze ostatecznej decyzji, co do ostatecznego wyglądu węzła, który będzie w tamtej części ul. Przemysłowej – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Trasa przebudowywanego odcinka ul. Przemysłowej rozpoczyna się od granicy pomiędzy działką nr 563 i nr 30 na skrzyżowaniu północnego końca ul. Przemysłowej z ul. Motylewską i kończy na południowym końcu, w miejscu umożliwiającym wykonanie prawidłowego pod względem geometrii drogi, połączenia z przebudowanym już odcinkiem ul. Przemysłowej, dochodzącym do obwodnicy zewnętrznej. Długość przebudowywanego odcinka mierzona w osi projektowanej jezdni wynosi 1730,17 m. W pobliżu wejścia do cmentarza, po przeciwnej stronie ul. Przemysłowej, zaprojektowano parking dla samochodów osobowych, na którym zlokalizowanych jest ponad sto miejsc postojowych. Miejsca postojowe zlokalizowane od strony jezdni przy ul. Przemysłowej, wyposażone są w gumowe odbojnice parkingowe, zapobiegające przypadkowemu zjechaniu parkującego pojazdu na jezdnię ul. Przemysłowej. Wzdłuż jednej strony ul. Przemysłowej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Motylewską na północnym końcu do skrzyżowania z ul. Motylewską na południowym końcu, zaprojektowano ciąg pieszo-rowerowy.

Sebastian Daukszewicz

pierwszy odcinek_przemyslowej00

pierwszy odcinek_przemyslowej09 pierwszy odcinek_przemyslowej01 pierwszy odcinek_przemyslowej02 pierwszy odcinek_przemyslowej03 pierwszy odcinek_przemyslowej04 pierwszy odcinek_przemyslowej05 pierwszy odcinek_przemyslowej06 pierwszy odcinek_przemyslowej07 pierwszy odcinek_przemyslowej08

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *