Pięściarze Sokoła Piła wznowili treningi

Piesciarze_Sokola_Pila_wznowili

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego pięściarze Sokoła wznowili treningi. Najważniejsze tegoroczne zawody odbyły się w pierwszej połowie roku. W drugim półroczu do rozegrania zostały już tylko mistrzostwa Polski Młodzików. Dla juniorów i kadetów pozostaną starty w Pucharach Polski oraz Turniejach Międzynarodowych i Ogólnopolskich.

Na pierwszych treningach stawiła się cała trenująca kadra zawodnicza, włącznie z medalistami mistrzostw Polski. Pilscy pięściarze w tym roku wywalczyli cztery medale mistrzostw Polski. Złoto wśród seniorów – Dawid Michelus, Wicemistrzynią w juniorach została Marta Andrejew, natomiast brązowe krążki wywalczyli Filip Wiśniewski i Krystian Romel. Punktowane miejsca zajęli Paweł Piotrowski, Paweł Łoboziak, Jakub Jankowski, Mikołaj Tobera oraz Fabian Maślany.

W punktacji sportu młodzieżowego wywalczyliśmy na razie 52 pkt.

Wrzesień będzie bardzo pracowity dla zawodników klubu.

13.09 – wyjazd na turniej do Rydzyny koło Leszna – dzięki Firmie Gulcz i Synowie z Grabówna na ten turniej pojedzie dwunastu zawodników.

19 – 21.09 – wyjazd na Międzynarodowy Turniej Miast Kopernikańskich do Grudziądza

27.09 – Sobota bokserska Konin zawody dla początkujących

27-28.09 – Międzynarodowy Turniej im. Jerzego Adamskiego – Bydgoszcz

Poza wymienionymi w pilskim klubie trenuje wielu młodych adeptów sztuki pięściarskiej.
Cały czas prowadzony jest nabór do sekcji, zarówno chłopców, jak i dziewcząt. Treningi odbywają się od poniedziałku do piątku od godziny 17.00 w sali MZGM przy al. Powstańców WLKP 164 (Płytki u Pawlika). Dodam że treningi dla dzieci i młodzieży do 16 roku są całkowicie bezpłatne.

Przewidziane są również treningi rekreacyjne dla dorosłych,

Serdecznie zapraszam!

Sławomir Nowicki
tel. 602802613