Piła. 5000 złotych dla Stowarzyszenia na Górze

Stowarzyszenie Na Górze zrealizuje zadanie publiczne „Nie wycofuj się”, polegające na kontynuowaniu procesu usamodzielnienia 2 osób – muzyków grupy „Na Górze”, które są osobami z niepełnosprawnościami. Dofinansowanie zostanie także wykorzystane do sfinansowania działalności twórczej artystów. Kwota dotacji 5 000 złotych.

Adam i Robert, członkowie zespołu muzycznego Na Górze, dzięki objęciu ich asystenturą coraz lepiej sobie radzą w mieszkaniu, które otrzymali od Gminy Piła i wyremontowali przy pomocy przyjaciół ze stowarzyszenia oraz sponsorów. Niniejszy projekt jest kontynuacją przedsięwzięcia polegającego na usamodzielnianiu oraz twórczym rozwoju osób z niepełnosprawnościami. Bardzo ważne jest to, że oprócz bezpośredniej pomocy wspomnianym osobom, nasze przedsięwzięcia są pretekstem do zwrócenia uwagi społeczeństwa na wartość i korzyści płynące z pomagania artystom z niepełnosprawnościami w ich rozwoju.

W swojej twórczości zespół Na Górze nie koncentruje się bowiem jedynie na problemach związanych z niepełnosprawnością członków grupy, lecz z zaangażowaniem porusza tematy istotne dla innych osób i grup społecznych. Przykładem jest ostania płyta (której produkcja w formie CD była współfinansowana ze środków Regionalnego Centrum Kultury w Pile), na której zespół Na Górze porusza kilka bardzo ważnych problemów społecznych. Znalazła się tam m.in. piosenka, odnosząca się do problemów osób walczących z chorobą nowotworową.

Tytuł projektu  „Nie wycofuj się” został zapożyczony właśnie z tego utworu, do którego w ramach opisywanej umowy zostanie przygotowany teledysk, zmontowany ze zdjęć nadesłanych przez osoby doświadczone chorobą nowotworową. Chcemy, aby w ten sposób potwierdziły, że warto walczyć z rakiem i że można tę walkę wygrać.

UM Piły

pila_5000_zl

pila_5000_zl_02 pila_5000_zl_03 pila_5000_zl_04