PIŁA. IV etap przebudowy al. Niepodległości

Ruszyły prace związane z przebudową czwartego odcinka alei Niepodległości od skrzyżowania z aleją Wyzwolenia do ulicy Królewskiej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała najkorzystniejszą z ofert w przetargu. Koszt przebudowy to 2 970 567, 37 złotych, inwestycja będzie realizowana przez firmę POL-DRÓG Drawsko Pomorskie S. A.

Zakres inwestycji obejmuje wykonanie remontu nawierzchni jezdni, wymianę nawierzchni ścieżki i chodników. Podobnie, jak przy wcześniejszych etapach, przygotowaliśmy dokumentację projektową tego odcinka, zabezpieczyliśmy finansowanie dla budowy rond oraz doświetlenia przejść dla pieszych na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ulicami Miłą i Kazimierza Wielkiego.

Zobacz: https://fb.watch/1nwHnG6KDA/

To dobra wiadomość także dla rowerzystów, ponieważ w ramach przebudowy na odcinku od skrzyżowania z al. Wyzwolenia do skrzyżowania z ul. Równą powstanie ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 2,5 metra z masy bitumicznej, po którym przejazd rowerem będzie z pewnością bardzo komfortowy. Powstaną przejście i przejazd przez jezdnię, które umożliwią włączenie się do ruchu na istniejącej już drodze rowerowej do Dobrzycy.

– Jedynym elementem, który może być bolączką jeżeli chodzi o korzystanie z drogi, szczególnie dla rowerzystów będzie fragment chodnika w rejonie ul. Żytniej i Wałeckiej, po prawej stronie w okolicy mostku. Jest to fragment chodnika, który nie znalazł się w planach inwestycyjnych Generalnej Dyrekcji, przede wszystkim z uwagi na kwestie finansowe. Nie mniej, będzie ujęty w ostatnim etapie realizacyjnym i bazując na dobrej współpracy z inwestorem będziemy chcieli to zrealizować, jak wspomniałem w ostatnim etapie – informuje Miron Tadych, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Pile.

Do pobrania:
Projekt wykonawczy, rys. 1
Projekt wykonawczy, rys. 2
Projekt wykonawczy, rys. 3

AK, BM
Biuro Prezydenta

4_etap_przebudowy1_01

4_etap_przebudowy1_03 4_etap_przebudowy1_02