Piła. Laureaci wyłonieni

Poznaliśmy finalistów konkursu „Mam pomysł na bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Uczestnicy przygotowali wiele plac plastycznych, a także krótkich spotów filmowych, gdzie przedstawili swoją wizę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jury nie miało łatwego zadania, ale wczoraj ostatecznie wyłonieni zostali zwycięzcy, którzy otrzymali atrakcyjne nagrody.

 

Niespełna dwa miesiące temu wspólnie z Akademią Nauk Stosowanych w Pile ogłosiliśmy konkurs dla uczniów szkół średnich poświęcony tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie własnego pomysłu, który przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa. Kandydaci mogli zmierzyć się w kategorii pracy plastycznej, zdjęcia lub grafiki oraz spotu profilaktycznego.

 

W poniedziałek, w siedzibie Akademii Nauk Stosowanych odbyło się podsumowanie konkursu, w którym uczestniczył Prorektor ds. Jakości kształcenia i studentów dr Paweł Dahlke, Zastępca Naczelnika Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego podkom. Łukasz Fijałkowski, Kierownik Katedry Transportu dr inż. Piotr Gorzelańsczyk, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz laureaci konkursu.

 

Podczas spotkania z uczestnikami konkursu organizatorzy przyznali, że wyłonienie zwycięzców nie było łatwe, a różnorodność i pomysłowość prac niejednokrotnie zaskoczyła jury. Ostatecznie jednak wybrani zostali finaliści konkursu, a klasyfikacja ułóżyła się w sposób następujący:

 

W kategorii pracy plastycznej, zdjęcia lub pracy graficznej:

 

  • Miejsce I zajęła Małgorzata Kaja z I Liceum Ogólnokształcącego w Pile.

 

  • Miejsce II zajęła Kalina Tesławska z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile.

 

  • Miejsce III zajęła Barbara Krzykowska z Zespołu Szkół Budowlanych w Pile.

 

W kategorii spotu profilaktycznego:

 

  • Miejsce I zajął Oliwier Gołota z Zespołu Szkół Technicznych w Pile.

 

  • Miejsce II zajęła Małgorzata Kaja z I Liceum Ogólnokształcącego w Pile.

 

  • Miejsce III zajęła Weronika Szumska z Zespołu Szkół Budowlanych w Pile.

 

Jury podczas obrad postanowiło również wyróżnić kolejne dwie prace plastyczne przygotowane przez Dorotę Górę z Zespołu Szkół Budowlanych w Pile oraz Klaudię Lis z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile.

 

Zarówno finaliści, jak i wyróżnieni otrzymali atrakcyjne nagrody. Za miejsca na podium organizatorzy oprócz nagród rzeczowych wręczyli również nagrody finansowe w postaci bonów do jednej z galerii handlowych w Pile.

 

Cieszymy się, że konkurs wywołał niemałe zainteresowanie wśród uczniów. To pokazało, że nikt z nas, a zwłaszcza młode osoby, nie są obojętne na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i.. kto wie, może zaprezentowane pomysły kiedyś zostaną wcielone w rzeczywistość, czego Wam życzymy.

 

Konkurs nie mógłby się odbyć bez dużego wsparcia naszych partnerów, za co serdecznie dziękujemy.

 

KPP w Pile