Piła. Otwieramy przedszkola – zobacz film instruktażowy

otwieramy_przedszkola

W poniedziałek – 25 maja 2020 roku – część dzieci wróci do publicznych przedszkoli. Zapraszamy do obejrzenia filmu instruktażowego, w którym pokazujemy jak będzie wyglądała nowa rzeczywistość, tj. przyprowadzanie i organizacja opieki nad dziećmi na terenie przedszkola.

Jeśli ktoś chce posłać dziecko od poniedziałku do przedszkola, należy zgłosić ten fakt do przedszkola najpóźniej do czwartku poprzedzającego ten tydzień, by przedszkola mogły odpowiednio przygotować się na przyjęcie dziecka.

Przypominamy, by dziecko do przedszkola przyprowadzać w pełni zdrowe. Jeśli dziecko lub rodzic mają jakieś objawy świadczące o chorobie, warto zrezygnować z opieki w przedszkolu. Prosimy również o to, by dzieci nie przynosiły do przedszkola swoich zabawek.

Obejrzyj  film instruktażowy: https://www.facebook.com/174102375980648/videos/1747144962118207/

Organizacja opieki w przedszkolach

Na terenie przedszkola będą wyznaczone ścieżki, po których będą poruszali się dzieci i rodzice. W zależności od ilości grup uruchomionych na terenie przedszkola, możliwe, że dzieci będą wchodziły do przedszkola odrębnymi wejściami.

Przy wejściu do przedszkola dziecku mierzona będzie temperatura. Wtedy też dziecko przejmuje wyznaczona do tego osoba, która zaprowadza je do szatni, a następnie do sali. W szatni dzieci będą miały wyznaczone miejsca, w odstępach tak, by nie miały ze sobą bezpośredniego kontaktu. Dziecko po przyjściu do przedszkola będzie myło ręce.

Sala jest przygotowana w taki sposób, by przy jednym stoliku siedziało dwoje dzieci. Do użytku dopuszczone są wyłącznie zabawki, które można zdezynfekować – po zajęciach wszystkie sprzęty używane przez dzieci będą myte i dezynfekowane.

Na posiłki dzieci będą przechodziły do osobnej sali, która po wyjściu każdej grupy również będzie myta i dezynfekowana.

Pracownicy nie będą kontaktowali się ze sobą bezpośrednio. W każdej z grup wyznaczone będą dwie panie, które zostają z dziećmi. Reszta personelu wyznaczona do obsługi będzie przygotowywała pomieszczenia, dbała o czystość i bezpieczeństwo.

Na terenie przedszkola w ogródkach będą wyznaczane strefy, w których będą bawiły się dzieci z danej grupy. Sprzęt zabawowy również będzie codziennie dezynfekowany.

Przypominamy o zasadach przyjmowania dzieci do przedszkoli, o których pisaliśmy: Zasady organizacji opieki nad dziećmi w przedszkolach publicznych

UM Piły