Piła. Przedszkolaki z „siódemki” przeniosą się do SP nr 2

Od nowego roku szkolnego 2021/2022  dzieci z Przedszkola nr 7 w Pile będą uczęszczać do nowej siedziby, a mianowicie do szkoły podstawowej nr 2, gdzie dla nich zostaną stworzone odziały przedszkolne. Dzięki temu poprawi się ich komfort i bezpieczeństwo. Do dyspozycji przedszkolaków będzie cały parter szkoły, z osobnym wejściem oraz odnowiony plac zabaw. Uczniowie szkoły będą mieć do dyspozycji wyższe piętra z salami lekcyjnymi.

– Jesteśmy po spotkaniu z rodzicami i dyrekcją Przedszkola nr 7. Zgodnie z naszą zapowiedzią w Szkole Podstawowej nr 2 zostanie utworzone nowe przedszkole, które w pewnej części przejmie zadania obecnej siódemki. Mamy dobre doświadczenia, nawet bym powiedział bardzo dobre doświadczenia związane z przeniesieniem Przedszkola nr 8 do Szkoły Podstawowej numer 5. To też taki moment, w którym możemy w sposób racjonalny zagospodarować przestrzeń, która pozostała w szkołach. Przypominam, że zginął cały jeden rocznik. Podzieliliśmy szkoły w ten sposób, że dzieci młodsze będą tutaj na Roosevelta, czyli przedszkolaki i uczniowie klas  1-3, a dzieci starsze klasy 4-8  w budynku na ulicy Bydgoskiej. Zresztą podobna sytuacja jest właśnie w „piątce” i to spowodowało, że mamy taki długi kontakt z tymi dziećmi, mamy też okazję, aby je przyzwyczaić do jednego miejsca, w którym przebywają przez kilka ładnych lat – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

– Jeśli spełnimy wszystkie wymagania to Przedszkole nr 7 zniknie z ul. Witosa, a pojawi się w budynku szkoły numer 2. To jest setka dzieci. Planujemy zagospodarować dla nich cześć parterową. Być może wejście, które widzicie Państwo za mną będzie głównym wejściem do oddziałów przedszkolnych. Oczywiście jest wymagany generalny remont, a także przygotowujemy program funkcjonalno-użytkowy, który pokaże nam jak to można zrobić, ze szczegółami określi konkretną kwotę, którą trzeba będzie na ten cel przeznaczyć. Co ważne, tak jak to było w przypadku przedszkola numer 8, również w przypadku przedszkola nr 7 wszyscy pracownicy będą mieli możliwość przejścia do pracy w szkole numer 2.  Nie planujemy żadnych zwolnień. Myślę, że to też ułatwia organizację pracy i pani dyrektor szkoły nr 2 będzie mogła lepiej zarządzać szkołą, mając do dyspozycji nowych pracowników – łatwiej wprowadzić, chociażby zastępstwa. Tak naprawdę mamy rok, żeby przygotować,   wszystko, opracować i to zadanie zrealizować. Żadne dziecko z tamtego przedszkola nie będzie musiało szukać miejsca gdzie indziej. Rodzice z tych przenosin są  zadowoleni. Zrozumieli sytuacje i wspierają nas w tej w tej drodze – dodaje Sebastian Dzikowski , dyrektor Wydziału Oświaty Kultury i Sportu.

Budynek Przedszkola nr 7 jest obecnie w kiepskim stanie. Oczywiście nadaje się do użytkowania, ale wymaga kompletnego remontu, który de facto oznaczałoby postawienie go od nowa. Na dziś miasto nie zdradza jaki los czeka budynek przy Wincentego Witosa 22 po opuszczeniu przedszkolaków.

Sebastian Daukszewicz

przedszkolaki_z_siodemki1_01

przedszkolaki_z_siodemki1_07 przedszkolaki_z_siodemki1_02 przedszkolaki_z_siodemki1_03 przedszkolaki_z_siodemki1_04 przedszkolaki_z_siodemki1_05 przedszkolaki_z_siodemki1_06