PIŁA. Senator z Prezydentem

Adam Szejnfeld, senator RP i Piotr Głowski, prezydent Piły, rozmawiali w piątek, 6 listopada, na ważne dla miasta i kraju tematy, między innym: bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców, słuszny protest kobiet w imię prawa do wolnego wyboru, prospołeczne inwestycje, by miasto było nie tylko miejscem pracy, ale także życia rodzinnego, rekreacji i wypoczynku jego mieszkańców.

Epidemia wywołująca chorobę COVID-19 jest obecnie tematem większości rozmów. Nie dziwi zatem, że senator Adam Szejnfeld oraz prezydent Piotr Głowski rozmawiali dzisiaj o tym w aspekcie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Piły.

Poza tym, trudno było nie poruszyć także innej i jakże ważnej aktualnie sprawy, mianowicie słusznych protestów ulicznych kobiet na rzecz wolnego wyboru. Demokratyczne państwo nie może dążyć do zawłaszczania wszystkich sfer życia obywateli, w tym przede wszystkim sfery wolności, godności oraz samostanowienia. Senator Adam Szejnfeld oraz prezydent Piotr Głowski mają w tym względzie takie samo stanowisko – popierają Strajk Kobiet.

Mimo bieżących problemów trzeba patrzeć w przyszłości, dlatego na spotkaniu prezydenta i senatora poruszono też wiele innych zagadnień, zwłaszcza ważnych dla stolicy Wielkopolski Północnej. W tym zakresie rozmawiano między innymi na temat stanu realizacji drugiego etapu tworzenia Pilskiej Strefy Aktywności.

Anna Karmowska
Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

cof

senator_z_prezydentem1_04 dav senator_z_prezydentem1_03