Piła. SZTYWNY PAL AZJI i Romantycy Lekkich Obyczajów u Wyspiarza | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Piła. SZTYWNY PAL AZJI i Romantycy Lekkich Obyczajów u Wyspiarza

  W piątek, 8 lipca w Parku na Wyspie będzie miał miejsce trzeci z czterech plenerowych koncertów u WYSPIARZA (wiosna / lato 2022) pod Hasłem: „LETNIA SCENA MUZYCZNA” we współpracy z KLUBEM MUZYCZNYM BARKA. Wystąpią Sztywny Pal Azji oraz Romantycy Lekkich Obyczajów. Zabawa, energia, plener, plaża, słońce … oraz Afterparty.

  8 lipca 2022 roku (piątek)
  WYSPIARZ (Park na Wyspie, Piła)
  Godz. 18:30 (otwarcie bram), 19:30 (start koncertów)

  Wstęp: przedsprzedaż: 45 zł (do 30.06) / 55 zł (do 07.07) / 65 zł w dniu koncertu.

  Po koncercie AFTERPARTY w Klubie BARKA – wstęp wolny na AFTERPARTY (od 23:30 – zaraz po koncercie do …).

  SZTYWNY PAL AZJI

  Początki działalności zespołu sięgają końca 1985 roku, kiedy to grupa przyjaciół postanowiła wspólnie spędzić wakacje, grając własne piosenki na deptakach Trójmiasta. Wtedy to powstały pierwsze utwory zespołu, m.in. „Rock’and’rollowy robak”, „Europa i Azja”, czy „Wieża radości, wieża samotności”.

  Publicznie zespół zadebiutował w marcu 1986 roku w Nowohuckim Centrum Kultury w składzie: Jarosław Kisiński, Leszek Nowak, Paweł Nazimek, Janusz Deda oraz Andrzej Turek.

  Pierwszy sukces odniósł na Festiwalu w Jarocinie w 1986, gdzie zaprezentował jedynie sześć piosenek, które wtedy miał w swoim repertuarze: „Nieprzemakalni”, „Wieża radości, wieża samotności”, „Europa i Azja”, „Rock’and’Rollowy robak”, „Zakopane”, „Nasze reggae”.

  W 2017 r. ukazała się kolejna płyta zespołu, zatytułowana „Szara”. Znalazło się na niej 13 piosenek, m.in. „Iluminacje”, „5 dni”, „Wstyd” i „Luxtorpeda”.

  www.facebook.com/pg/Sztywny-Pal-Azji

  http://www.sztywnypalazji.pl/

  ROMANTYCY LEKKICH OBYCZAJÓW

  Romantycy Lekkich Obyczajów wydali swój debiutancki, garażowy album o tytule „Lejdis&Dżentelmenels” 16 grudnia 2011 roku, z piosenkami takimi jak “Lodziarka”, “5 Perspektyw” i “Bez Ciebie Odchodzę”. Kilka miesięcy później podpisali kontrakt z wytwórnią S.P. Records. Singlem promującym płytę było “Poznajmy Się”.

  Drugi albumu zespołu o nazwie “Kosmos Dla Mas” został wydany w grudniu 2013 roku. Piosenkami promującymi go były “Ziemia Planeta Ludzi”, “Urodziny” i “Gwiazdy Spadają”. Wysoko oceniany przez dziennikarzy w kategorii płyt alternatywnych, otworzył nowy etap w historii zespołu – alternatywny pop.

  Trzecia płyta została wydana w 2018 – “Neoromantyzm”, na której dalsze artystyczne poszukiwania nowych form słychać w “Domu” czy “Zwilż”. W singlu tytułowym gościnnie zaśpiewał Grabaż (PP, SNL), wieloletni przyjaciel zespołu. Po wydaniu płyty zespół zagrał swoją najdłuższą klubową trasę koncertową po 25 polskich miastach.

  Po 10 latach działalności zakończyli współpracę z wydawcą S.P.Records. Obecnie przygotowują się do wydania 4. płyty pod własnym szyldem. Premiera planowana jest na 2022 rok.

  Joanna Naranowicz

  pila_sztywny_pal

  pila_sztywny_pal_04 pila_sztywny_pal_02 pila_sztywny_pal_03