Pilanie na German Open Championships w Stuttgarcie

Pilanie_na_German_Open

W połowie sierpnia (13-16.08.2014) w Stuttgarcie odbyła się jedna z największych imprez tanecznych na świecie, German Open Championships. W trakcie czterodniowej rywalizacji wystartowało 5137 par w 27 kategoriach poczynając od par zawodowych, przez pary seniorskie, młodzieżowe na dziecięcych kończąc.

Największe emocje budziły pary startujące w WDSF PD Professional Word Super Grand Prix oraz WDSF GrandSlam, gdzie spotkały się pary na najwyższym światowym poziomie walczące o najbardziej prestiżowe tytuły taneczne.

Jedynymi reprezentantami Polski w kategorii Junior II byli Kacper Czajka i Oliwia Drożdż z UKS – MDK Iskra Piła. Pilscy tancerze, podopieczni trenerów Elizy Sabik i Artura Dąbrowskiego pokonali 134 pary z całego świata. Jak twierdzą trenerzy zdobyte doświadczenia w tej międzynarodowej imprezie z pewnością podniosą poziom sportowy pilskiej pary. Osiągnięty rezultat dobrze rokuje na zbliżające się w grudniu Mistrzostwa Świata w Rydze. Oliwia i Kacper są aktualnymi Mistrzami Polski w kat junior II i w Rydze będą reprezentować Polskę w rywalizacji w tańcach standardowych.

Wyjazd pary do Stuttgartu był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Zakładów Mięsnych Henryka Stokłosy ze Śmiłowa.

Zbigniew Sabik