Pilanie na International Judo Training Camp Cadets – Junior Elbląg 2016

Bracia Dominik i Bartłomiej Skowyra z Piły nowy rok 2016 rozpoczęli mocnym akcentem treningowym. Od 7-10 stycznia, wspólnie z zawodnikami kadry narodowej rozpoczynającymi bezpośrednie przygotowanie do olimpiady w Rio, przebywali na międzynarodowym Campie Judo w Elblągu „Szlifujemy talenty, poszukujemy mistrza”. Camp w Elblągu jest największą imprezą tego typu w tej części Europy.

Camp prowadziło dwóch świetnych szkoleniowców: Evgeny Lvov – znakomity rosyjski trener oraz Hiroshi Katanishi – Mistrz judo z Japońskiego Uniwersytetu  Tenri – główny ekspert Europejskiej Federacji Judo.

Znani pilscy młodzi judocy mieli okazję powalczyć i wspólnie potrenować z najlepszymi judokami w Polsce oraz z wieloma zagranicznymi zawodnikami tej olimpijskiej dyscypliny sportu. Dominik stoczył walkę z Mistrzynią Świata juniorów z 2013 roku Arletą Podolak, która również w 2015 roku zdobyła srebrny medal na drużynowych Mistrzostwach Świata Seniorek w Astanie. Do Arlety Podolak dużo mu jeszcze brakuje, niemniej jednak zawalczył bardzo dobrze i oczywiście zdobył cenne doświadczenie. Pasjonującą walkę stoczył Dominik również z obecną Mistrzynią Świata i Europy Kadetek Darią Bilodid z Ukrainy, którą rzucił na kosoto gari, na ippon. Bartłomiej również stoczył wiele bardzo udanych pojedynków z utytułowanymi zawodnikami z kilku krajów.

– Konfrontacja z najlepszymi, pomimo młodego wieku Bartłomieja i Dominika  (13-15 lat), na tym etapie szkolenia jest bardzo wskazana – wyjaśnia ojciec zdolnych chłopców – Maciej Skowyra. – Judo jest sportem walki i wymaga dla pełnego rozwoju zawodnika odpowiedniej konfrontacji. Na zawodach walczy się wyłącznie z zawodnikami w swojej grupie wiekowej i wagowej. Tutaj synowie mogli toczyć walki ze wszystkimi zawodnikami i zawodniczkami, co jest szczególnie cenne – dodaje Maciej Skowyra. – Na Elbląskim Campie obecny był również trener synów – Mistrz Ryszard Zieniawa, który nie ukrywał zadowolenia z postępu swoich podopiecznych. Mistrz udzielał chłopcom na bieżąco cennych wskazówek oraz zaplanował na najbliższy czas odpowiednie treningi, celem wzmocnienia słabszych elementów – puentuje, tata utalentowanych judoków, znany pilski lekarz weterynarii.

Za niespełna tydzień Dominik i Bartek udadzą ze swoim klubem Judo Tuliszków na kolejny obóz sportowy, do Murzasichle.

mm

pilanie_na_international01

pilanie_na_international02 pilanie_na_international03 pilanie_na_international04 pilanie_na_international05 pilanie_na_international06 pilanie_na_international07 pilanie_na_international08 pilanie_na_international09 pilanie_na_international10 pilanie_na_international11 pilanie_na_international12 pilanie_na_international13 pilanie_na_international14 pilanie_na_international15 pilanie_na_international16

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *