Pilanie powoli odliczają dni. Super Mecz już 19 września!

Pilanie_powoli_odliczaja

Już 19 września o godzinie 19:00 pilskie KS Credo Futsal Piła podejmie na hali przy ul. Żeromskiego… jednego z głównych faworytów do zdobycia tytułu mistrza Czech – AC Spartę Praha! Pilanie powoli odliczają dni do tego wielkiego sportowego wydarzenia.

Rośnie powoli napięcie związane ze zbliżającym się super starciem w Super Meczu 2015. Na przeciwko siebie staną drużyny KS Credo Futsal Piła i absolutnie topowa AC Sparta Praha! Nikt ze sztabu szkoleniowego pilskiej drużyny nawet nie ukrywa że to gości muszą wygrać ten mecz, pilanie co najwyżej mogą sprawić niespodziankę. Rok temu do podobnej niespodzianki doszło, kiedy to nasz zespół pokonał Herthę Berlin – teraz jednak poprzeczka ma być zawieszona o wiele wyżej.

„Sparta Praga to zespół absolutnie topowy. Czeska liga stoi nawet na  wyższym poziomie niż rozgrywki naszej rodzimej ekstraklasy. Nie porównywałbym pojedynku z Herthą Berlin do tegorocznego starcia. W Niemczech futsal nie jest tak popularny, co przekłada się na poziom drużyn występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jak widać pilanie po rozegraniu świetnego spotkania byli w stanie nawiązać walkę jak i odnieść zwycięstwo. Tym razem jednak sama walka może nie wystarczyć”.

O tym jak poważnie prażanie traktują ten mecz niech świadczy fakt że do Piły przyjadą dzień wcześniej, aby móc jeszcze odbyć jednostkę treningową oraz wystawią najsilniejszy zespół. Trener David Frić, który jest wielokrotnym reprezentantem Czech, mający na swoim koncie udział i bramki w Mistrzostwach Świata zapewne również w tym dniu będzie chciał dopiąć swego i sięgnąć po Puchar.

Mecz zapowiada się niezwykle fascynująco, zwłaszcza że organizatorzy zapowiedzieli szereg innych atrakcji towarzyszących temu wydarzeniu! Jak deklarują oprócz prezentacji zespołu i świetnej otoczki spotkania do wygrania będą również cenne nagrody, a jedną z nich jak udało nam się dowiedzieć ma być nawet wycieczka!

Mecz ze Spartą Praga wyrasta do futsalowego wydarzenia roku i najprawdopodobniej takim będzie. Czy pilska drużyna będzie jednak w stanie stawić czoła profesjonalistom z Czech? Czy podopieczni Karola Skiby będą w stanie nawiązać walkę z aktualnie czwartą siłą Czeskiego Futsalu? Te i inne odpowiedzi już w sobotę 19 września od godziny 19:00!

Łukasz Stasicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *