Pilscy gimnazjaliści ślą życzenia urodzinowe do Pałacu Buckingham

21 kwietnia 2015 r. królowa Wielkiej Brytanii, Elżbieta II hucznie obchodziła 89 urodziny. Grupa uczniów z Gimnazjum nr 5 im. Tadeusza Kościuszki w Pile, wraz z nauczycielką języka angielskiego, panią mgr Joanną Ficerman przygotowała specjalną niespodziankę dla szacownej solenizantki. W szkole został przeprowadzony konkurs na najpiękniejszą kartkę urodzinową. Treść życzeń należało zredagować w języku angielskim, zaś strona graficzna w pełni zależała od inwencji twórczej uczniów.

Jury konkursowe miało „twardy orzech do zgryzienia”, ponieważ wszystkie prace były staranne i przemyślane. Ostatecznie przyznano dwie pierwsze nagrody – dla Angeliki Bobkiewicz za wykonanie najpiękniejszej kartki oraz Jakuba Leśniewicza i Liwii Malickiej, którzy uznali, że najpiękniejszym prezentem godnym królowej będzie portret władczyni namalowany na płótnie. Prace zostały wysłane do Pałacu Buckingham.

Na początku maja autorów portretu królowej spotkała bardzo miła niespodzianka – na adres szkoły dostarczono list opieczętowany królewskim herbem, a w nim serdeczne podziękowania, które w imieniu monarchini napisała dama dworu. W liście znalazły się słowa uznania dla młodych artystów, których praca i zaangażowanie wzruszyły królową. Pilscy gimnazjaliści już obmyślają niespodziankę na kolejną rocznicę urodzin władczyni…
 
J. Ficerman

pilscy_gimnazjalisci_sla_zyczenia10

pilscy_gimnazjalisci_sla_zyczenia12 pilscy_gimnazjalisci_sla_zyczenia11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *