Pilscy policjanci zapobiegli kolejnemu dramatowi! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Pilscy policjanci zapobiegli kolejnemu dramatowi!

  pilscy_policjanci_zapobiegli

  Szybka i zdecydowana interwencja pilskich policjantów zapobiegła tragedii. Wzorowa współpraca dyżurnego z policjantami z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile doprowadziła do szczęśliwego finału poszukiwań 35-letniego mężczyzny, który mając problemy osobiste, postanowił targnąć się na swoje życie.

  Do zdarzenia doszło 29 lipca 2018 r. Dyżurny z pilskiej komendy asp. sztab. Artur Krysa otrzymał telefoniczną informację od zdenerwowanego mężczyzny, mieszkańca województwa zachodniopomorskiego, który przekazał, że jego syn uciekł z samochodu, którym razem podróżowali, oświadczając, że chce targnąć się na swoje życie. Rozmówca dodał, że syn ma problemy osobiste, z którymi prawdopodobnie sobie nie radzi. W związku z tym wszystkie podległe patrole zostały skierowane w miejsca, gdzie potencjalnie mógł uciec mężczyzna.

  Dyżurny był w stałym kontakcie ze zgłaszającym. Rozmawiając z nim, próbował ustalić wszystkie niezbędne informacje mające na celu szybkie zlokalizowanie mężczyzny, a nie było to łatwe z uwagi na stan emocjonalny rozmówcy oraz nieznajomość terenu powiatu pilskiego. Jednak duże doświadczenie dyżurnego oraz spokój i opanowanie pozwoliły na uzyskanie tych kilku informacji. Błyskawiczna analiza pozwoliła na skierowanie patroli już w konkretne miejsca.

  W tym dniu w jednym z patroli służbę pełnili policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego z pilskiej komendy – sierż. Marcin Haufa oraz st. post. Anna Bieniaszewska. W poszukiwania włączyli się również policjanci z pionu kryminalnego, m.in. asp. sztab. Jakub Franc. Funkcjonariusze z polecenia dyżurnego zostali skierowani na teren jednego z kompleksów leśnych na terenie powiatu pilskiego przy drodze krajowej K-10. Obszar był niezwykle duży, jednak policjanci mieli świadomość, że liczy się każda minuta. Rozpoczął się wyścig z czasem… W działaniach również brał udział przewodnik z psem tropiącym.

  Gdy policjanci w składzie asp. sztab. Jakub Franc oraz st. post. Anna Bieniaszewska wykonywali czynności poszukiwawcze, w pewnym momencie na terenie gminy Szydłowo zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi. Był bardzo wyczerpany, niemalże bez sił. Policjanci błyskawicznie podjechali do mężczyzny, którym okazał się poszukiwany 35-latek. Chwilę później był on już pod opieką lekarzy.

  Zdecydowane i zintensyfikowane działania policjantów z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego, pionu kryminalnego oraz dyżurnego asp. Sztab. Artura Krysy doprowadziły do szczęśliwego zakończenia poszukiwań 35-letniego mieszkańca województwa zachodniopomorskiego.

  Podkom. Żaneta Kowalska
  KPP w Pile
  Fot. vannesa.fm