Pilscy policjanci zatrzymali 31-letniego graficiarza

policjanci_zatrzymali

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali wandala, który uszkodził 40 budynków na terenie Piły. Graficiarz na każdym z obiektów pomalował farbą w sprayu określone znaki graficzne. Wstępnie straty oszacowano na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. 31-letni mieszkaniec Piły za wyjątkowo szkodliwe społecznie czyny odpowie teraz przed Sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

W okresie ostatnich kilku tygodni na terenie Piły zaczęło dochodzić do aktów wandalizmu. Policjanci otrzymywali coraz częściej sygnały o tym, że nowo wyremontowane budynki mieszkalne są niszczone. Nieznany sprawca malował farbą w sprayu określone znaki graficzne, które w swojej formie były do siebie podobne. Pokrzywdzeni wstępnie oszacowali straty na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Pilscy kryminalni zajęli się sprawą i rozpoczęli poszukiwania sprawcy tych wyjątkowo szkodliwych społecznie czynów. Policjanci szczegółowo analizowali wszystkie zebrane informacje. Dobre rozpoznanie w środowisku przestępczym oraz skuteczne działania operacyjne pozwoliły na ustalenie wandala, którym okazał się 31-letni mieszkaniec Piły. Kryminalni zatrzymali mieszkańca Piły w pobliżu swojego miejsca zamieszkania w centrum miasta, gdy był na spacerze z psem. Trafił prosto do policyjnego aresztu.

Mężczyzna przyznał się, że uszkodził wiele budynków w centrum Piły, dokładnie wskazując policjantom miejsca, gdzie pomalował farbą w sprayu graffiti. 31-letni mieszkaniec Piły teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed Sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile