Po raz drugi skakali na deptaku w Pile

W II Międzynarodowym Konkursie Skoku o Tyczce rozegranym, w piątek, 13 czerwca na deptaku w Pile, ponownie najlepszym okazał się Łukasz Michalski z Zawiszy Bydgoszcz, który skokiem na wysokość 5,65 m uzyskał minimum na Mistrzostwa Europy.

SONY DSC

Te widowiskowe zawody, których areną był deptak przy ulicy Śródmiejskiej w Pile, o mały włos nie doszłyby do skutku. W piątkowe (13!) popołudnie aura pokazała, że nic i nikt nie ma na nią wpływu, i to ona dyktuje warunki. Rzęsiście padający deszcz, przeplatany wyładowaniami atmosferycznymi, sprawił, że zawody rozpoczęto z godzinnym opóźnieniem. Jednak tym razem to zawodnicy, organizatorzy i cierpliwa – licznie zgromadzona – publiczność okazali się twardsi od chimerycznej pogody!

Pomimo chłodu i niezbyt suchej nawierzchni rozbiegu, dziewięciu skoczków pokazało, że można skakać praktycznie w każdych warunkach, ba, i to skakać wysoko!

Najbardziej zdeterminowanym okazał się Łukasz Michalski, zwycięzca pierwszego pilskiego konkursu sprzed trzech lat (5,52) oraz czwarty zawodnik MŚ z Daegu z tego samego roku. Aby wystartować 12-18 sierpnia na Mistrzostwach Europy w LA w Zurychu musiał pokonać wysokość 5,65, która stanowiła minimum. I tego dokonał… nie poprzestając na tym, atakując poprzeczkę zawieszoną 10 cm wyżej. Niestety wszystkie trzy próby były nieudane.

Dwa kolejne miejsca zajęli Piotr Lisek oraz były zawodnik Gwardii Piła, Przemysław Czerwiński, obecnie reprezentujący wraz z Liskiem barwy OSOT-u Szczecin, którzy pokonali wysokość 5,60.

Przypomnijmy, że pomysłodawcami tego spektakularnego mitingu tyczkarskiego są Przemysław Czerwiński i Gwardia Piła, a nader aktywnie pomagają im Miasto Piła i pilski MOSiR.

Wyniki:
1. Łukasz Michalski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 5,65
2. Piotr Lisek (OSOT Szczecin) 5,60
3. Przemysław Czerwiński (OSOT Szczecin) 5,60
4. Gregor Maclane (Wielka Brytania) 5,30
5. Karol Pawlik (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 5,30
6. Dmitrij Żelabin (Rosja) 5,20.

Marek Mostowski
Fot. Anna Kowalik

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=”thumbnails” theme_id=”1″ gallery_id=”11″ sort_by=”order” order_by=”asc” show_search_box=”0″ search_box_width=”180″ image_column_number=”5″ images_per_page=”30″ image_title=”none” image_enable_page=”1″ thumb_width=”180″ thumb_height=”90″ popup_fullscreen=”0″ popup_autoplay=”0″ popup_width=”800″ popup_height=”500″ popup_effect=”fade” popup_interval=”5″ popup_enable_filmstrip=”1″ popup_filmstrip_height=”70″ popup_enable_ctrl_btn=”1″ popup_enable_fullscreen=”1″ popup_enable_info=”1″ popup_enable_comment=”1″ popup_enable_facebook=”1″ popup_enable_twitter=”1″ popup_enable_google=”1″ popup_enable_pinterest=”0″ popup_enable_tumblr=”0″ watermark_type=”none” watermark_link=”http://web-dorado.com”]