Pod lupą! I stała się JASNOŚĆ!!!

Wybory samorządowe za nami. Przed nami elekcja do Europarlamentu, także zasługująca na dużą frekwencję. Jednak w tym roku, w Pile i powiecie pilskim niezwykle ważne były wybory samorządowe. Właśnie w tych wyborach miało się rozstrzygnąć czy nad powiatem pilskim zaświeci słońce! Zdawałem sobie sprawę, ba, byłem pewny, że kampanię prezydencką w Pile wygra w cuglach Beata Dudzińska. Mądrość pilan już nie raz brała górę nad niefrasobliwością i głosowaniem na chybił trafił. I racjonalne myślenie obywateli Grodu Staszica się potwierdziło.

 

Ważniejsze, wybaczcie, były wybory do Rady Powiatu w Pile. Ich wynik miał dać odpowiedź na pytanie kto będzie rządził w powiecie. Czy nie daj boże będzie nim nadal zawiadywał Eligiusz Komarowski, czy nowy starosta. Na szczęście i tu pragmatyzm wyborczy otworzył nową drogę dla powiatu. Wręczenie mandatu radnego 11 kandydatom Koalicji Obywatelskiej (Platformy Obywatelskiej) i trzech Trzeciej Drodze dawało nadzieję na nowe rozdanie. I tak się stało! Starostą został Rafał Zdzierela. Człowiek nie dość, że mądry, doświadczony i pragmatyczny, to na dodatek niezwykle empatyczny i przesiąknięty definicyjnym CZŁOWIECZEŃSTWEM!

 

Wierzcie mi, że nowy starosta nie będzie atakował lekarzy pilskiego szpitala. Nie będzie szukał ściennych grzybów w tej placówce leczniczej. Nie będzie – gdy znajdzie się chętny na odnowienie za kilka milionów pilskiej kamienicy – odstraszał go informując mieszkańców, że zostaną sprzedani razem z budynkiem. Nie pozwoli sobie na atak na pilskie schronisko dla zwierząt i nie będzie nasyłał nań telewizję reżimową. Nie będzie podczas Finału WOŚP wyganiał młodziutkich wolontariuszy z ciepłych wnętrz galerii handlowych. I etc., etc.

 

Życzę zarówno Pani Prezydent Dudzińskiej jak i Staroście Rafałowi Zdziereli, mądrych, sprawiedliwych i racjonalnych rządów swoimi arendami pro publiko bono, a nie pro domo sua! Wszystkiego dobrego, na chwałę Waszą i Naszą!

 

Marek Mostowski