Pospolite ruszenie obywateli. Tłumy ludzi podpisywało listy poparcia dla Rafała Trzaskowskiego

Wielkim sukcesem zakończyła się zbiórka podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Polski w naszym regionie. Akcja zbierania podpisów została podsumowana na konferencji prasowej, która odbyła się 10 czerwca  2020 r. z udziałem lokalnych  polityków Platformy  Obywatelskiej. W sumie do Warszawy dostarczonych zostało 177.230 podpisów z Wielkopolski.

W Wielkopolsce Północnej, czyli w powiatach wągrowieckim, chodzieskim, czarnkowsko-trzcianeckim, pilskim i złotowskim, zebrano  ponadto 14.100 podpisów. W samej tylko Pile było to aż 5.500 podpisów poparcia dla prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

– To absolutny rekord w całych minionych trzydziestu latach. Za tymi podpisami stoją wielkie emocje, wielkie pragnienia zmian w Polsce.  Mogliśmy lubić,  mniej lub więcej prezydentów, ale każdy z nich był samodzielny. Owszem wywodził się z jakiegoś środowiska politycznego, ale starali się być prezydentem wszystkich Polaków. Andrzej Duda jest pierwszym prezydentem, który oficjalnie zakomunikował, że jest prezydentem Prawa i Sprawiedliwości. Nawet nie musiał mówić, udowadniał to każdego dnia swojej prezydentury.  I mamy tego dość. Chcemy prezydenta, który będzie łączyć, a nie dzielić. Takim prezydentem będzie Rafał Trzaskowski. Podczas zbierania podpisów mieliśmy pospolite ruszenie obywateli. Teraz  prosimy zwolenników  prezydenta  Rafała Trzaskowskiego o drugi etap pospolitego ruszenia, które doprowadzi go do Pałacu Prezydenckiego – mówi senator KO Adam Szejnfeld.

Wszędzie, gdzie pojawili się lokalni politycy związani z Koalicją Obywatelską,   sympatycy Rafała Trzaskowskiego, widzieli  ten ogromny entuzjazm osób, które ustawiły  się w kolejkach, aby podpisać się na listach poparcia.

– To, co wydarzyło się podczas zbierania podpisów, można porównać do zrywu obywatelskiego podczas wyborów 1989 roku. Wszyscy, którzy składali swoje podpisy mówili, że mają dosyć tego, że władza rządzi wyłącznie dla siebie i dla swoich, że nierówno traktuje obywateli, że dla własnych korzyści dokonuje manipulacji wyborczych, tylko po to, żeby Andrzej Duda został prezydentem. Ludzie chcieli rozmawiać o tym co na co dzień – o ochronie zdrowia, o tym czego im brakuje, o edukacji, o tym, że mogą stracić miejsca pracy lub je stracili. Oni mają dosyć oszczerstw i kłamstw wysuwanych pod adresem obywateli, opozycji w parlamencie, a także po słowach prezesa Kaczyńskiego. Dlatego przyszli tak gremialnie składać podpisy, mówiąc że chcą zmiany. Jestem przekonana, że przyjdą to potwierdzić również  przy urnach wyborczych – dodaje posłanka Małgorzata Janyska.

Według Piotra Głowskiego to czas, w którym trzeba sobie powiedzieć, jakiego Polacy chcą prezydenta. Zdaniem włodarza Piły potrzebujemy silnego prezydenta, który nie będzie się bał podejmować samodzielnie decyzji, nie będzie marionetką i nie będzie prezydentem dzielącym skłócone społeczeństwo. Do tego potrzeba silnej prezydentury, której efektem będzie również dobre prawo.

Rafał Zdzierela, szef powiatowego Sztabu Wyborczego oraz  Jacek Bogusławski przewodniczący PO w powiecie pilskim, w imieniu wszystkich uczestników konferencji  podziękowali Wielkopolanom za tak liczny udział w akcji zbierania podpisów. Szczególne ciepłe słowa skierowano w stronę wolontariuszy, którzy sami zbierali i dostarczali ogromne ilości podpisów poparcia dla prezydenta Trzaskowskiego.

W całym kraju pod kandydaturą prezydenta Warszawy zebrano ponad 1,6 mln. Do rejestracji w Państwowej Komisji Wyborczej potrzeba co najmniej 100 tys.

Lokalni politycy proszą też o pomoc. Jeśli ktoś z Państwa chce w swojej witrynie sklepowej albo na swoim płocie, balkonie umieścić plakat, czy baner Rafała Trzaskowskiego proszeni są o kontakt sms na numer 602738542 lub wiadomość na FB Koalicja Obywatelska – Piła.

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Ewentualna druga tura zaplanowana jest na 12 lipca.

(SE)

pospolite_ruszenie

pospolite_ruszenie_02 pospolite_ruszenie_03 pospolite_ruszenie_04 pospolite_ruszenie_05 pospolite_ruszenie_06 pospolite_ruszenie_07 pospolite_ruszenie_08 pospolite_ruszenie_09 pospolite_ruszenie_10 pospolite_ruszenie_11 pospolite_ruszenie_12 pospolite_ruszenie_13