Prawdopodobnie ładowarka przyczyną pożaru budynku

W środę 8-go kwietnia br., kilka minut po godzinie 4 nad ranem w Jabłonowie (gm. Ujście) doszło do pożaru budynku jednorodzinnego.

Do zdarzenia natychmiast zadysponowano strażaków z najbliższych jednostek OSP oraz z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP Nr 1 w Pile.

Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów potwierdzono zadymienie w części poddasza. Mieszkańcy nie odnosząc żadnych obrażeń opuścili budynek jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. Na poddasze wprowadzono strażaków z linią gaśniczą, którzy ugasili palący się tapczan. Dalsze działania polegały na dokładnym sprawdzeniu całego budynku oraz jego oddymieniu.

Za przypuszczalną przyczynę zdarzenia strażacy przyjęli zwarcie spowodowane przez pozostawioną w gniazdku elektrycznym ładowarkę.

Przypominając zasady bezpieczeństwa, prosimy pamiętać o używaniu wszelkich urządzeń elektrycznych zgodnie z ich przeznaczeniem i instrukcją użytkowania.

Ponadto zachęcamy do nabywania i instalowania czujek tlenku węgla i czujek dymu, które ostrzegą przed niebezpieczeństwem.

Opracowanie: st.kpt. Paweł Kamiński
Zdjęcia: OSP Kruszewo

prawdopodobnie_ladowarka

prawdopodobnie_ladowarka_02 prawdopodobnie_ladowarka_03