Prezes OZPN stanął na wysokości zadania. Polska – Belgia w Pile!

SONY DSC
Liczne starania zarządu pilskiego klubu oraz przede wszystkim prezesa OZPN Mariusza Markowskiego nareszcie przyniosły skutek! W Pile i to już na przełomie listopada i grudnia odbędzie się dwumecz reprezentacji Polski Futsalu U21! Szykuje się zatem prawdziwe futsalowe święto i to na najwyższym europejskim poziomie!

Data 30.11 – 01.12.2014 zapadnie na pewno w pamięci wszystkim kibicom futsalu w naszym mieście oraz okolicach. Oto właśnie w tych dniach w Pile będzie miała miejsce impreza sportowa jaka w Grodzie Staszica nie miała miejsca już od dawien dawna. Zresztą co tutaj dużo mówić, reprezentacja Futsalu nie gościła u nas jeszcze nigdy! W końcu po tylu latach posuchy będziemy mogli emocjonować się takim wydarzeniem sportowym i to na żywo!

Starania organizacji takiego eventu w Pile trwały już od wielu miesięcy. Sternicy pilskiego klubu ten cel postawili sobie już na początku swojej działalności. Nikt jednak nie spodziewał się że uda się go zrealizować już w listopadzie tego roku.

– Wszystko za sprawą pomocy jaką otrzymaliśmy od prezesa OZPN Piła Mariusza Markowskiego, który od samego początku zaangażował się w ten projekt dzięki czemu bezpośrednie zaplecze dorosłej kadry bo tym właśnie jest reprezentacja U21 prowadzona przez Gerarda Juszczaka będzie mogła rozegrać dwumecz z Belgami w naszym mieście – mówi Patryk Suracki. Warto dodać że w młodzieżowej kadrze będziemy mogli znaleźć również nazwiska, które już teraz przebijają się do składu pierwszego zespołu.

– W drużynie prowadzonej przez Gerarda Juszczaka możemy znaleźć zawodników, którzy na co dzień rywalizują na parkietach Futsal Ekstraklasy. Część z nich miała już okazję zanotować debiuty w pierwszej drużynie narodowej. Wszystkie te czynniki powodują że kibice z Piły, którzy zapewne licznie zgromadzą się na hali przy ulicy Żeromskiego będą mieli okazję zobaczyć Futsal na naprawdę najwyższym poziomie. Czegoś takiego w Pile jeszcze nie widzieliśmy – dodaje prezes OZPN, Mariusz Markowski.

Sternicy klubu KS Credo Futsal Piła są przekonani że te mecze to dopiero początek współpracy z Kazimierzem Greniem przewodniczącym komisji futsalu.

– Chcielibyśmy, aby Piła stała się ikoną futsalu w naszym kraju. Kto wie, być może uda nam się osiągnąć ten cel. Na pewno musimy rozwijać się zarówno sportowo jak i organizacyjnie. Ludzie w Polskim Związku Piłki Nożnej doskonale już wiedzą że w Pile zapanowała moda na futsal. Głęboko wierzymy że ta moda zagości u nas na lata i wspólnie z wszystkimi sympatykami tej dyscypliny w naszym mieści zbudujemy ośrodek futsalu, który będzie mógł rywalizować na najwyższym szczeblu rozgrywek oraz regularnie gościł pierwszą reprezentację naszego kraju – skomentował prezes klubu, Patryk Suracki.

Warto dodać, że organizacja nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie włodarzy naszego miasta. Pilanie zasługują na sport na najwyższym poziomie.

Polska – Belgia
Niedziela, 30.11.2014 oraz poniedziałek, 01.12.2014.
Godziny spotkań już wkrótce. Serdecznie zapraszamy!

Łukasz Stasicki,
rzecznik prasowy KS Credo Futsal Piła