Projekt „Szkoła w ruchu” w pilskiej „Siódemce”

W roku szkolnym 2013/14 wszystkie szkoły mogły przystąpić do akcji „Ćwiczyć każdy może”, która była propagowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej przy wsparciu Ośrodka Rozwoju Edukacji w projekcie ogólnopolskim „Szkoła w ruchu”. Pilska Siódemka podjęła wyzwanie i przystąpiła do realizacji projektu.

projekt_szkola_w_ruchu_w_pilskiej_siodemce

Aby otrzymać tytuł, na terenie placówki musiały być podjęte działania na rzecz aktywności fizycznej w następujących obszarach:
-wychowanie fizyczne – zajęcia edukacyjne,
– wychowanie fizyczne – alternatywne formy realizacji zajęć wychowania fizycznego
– edukacja zdrowotna
– pozalekcyjne zajęcia sportowe
– aktywność z udziałem rodziny
– zajęcia zorganizowane.

Przez cały rok szkolny, a także w latach wcześniejszych, nauczyciele prowadzili różnorodne zajęcia z zakresu wychowania fizycznego. Dzieci brały udział w akcji szkoły promującej zdrowie, przerwy spędzały aktywnie przy muzyce. W ramach zajęć pozalekcyjnych uczestniczyły w wycieczkach krajoznawczo- turystycznych i szkolnych kołach sportowych. Uczniowie rywalizowali w licznych zawodach sportowych na szczeblach gminy, powiatu, rejonu, województwa i ogólnopolskim, osiągając znaczące sukcesy.

Po spełnieniu kryteriów formalnych i merytorycznych Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza, jako jedyna szkoła podstawowa w Pile uzyskała tytuł „ SZKOŁY W RUCHU”.

Małgorzata Wasilewska

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=”thumbnails” theme_id=”1″ gallery_id=”20″ sort_by=”order” order_by=”asc” show_search_box=”0″ search_box_width=”180″ image_column_number=”5″ images_per_page=”30″ image_title=”none” image_enable_page=”1″ thumb_width=”180″ thumb_height=”90″ popup_fullscreen=”0″ popup_autoplay=”0″ popup_width=”800″ popup_height=”500″ popup_effect=”fade” popup_interval=”5″ popup_enable_filmstrip=”1″ popup_filmstrip_height=”70″ popup_enable_ctrl_btn=”1″ popup_enable_fullscreen=”1″ popup_enable_info=”1″ popup_enable_comment=”1″ popup_enable_facebook=”1″ popup_enable_twitter=”1″ popup_enable_google=”1″ popup_enable_pinterest=”0″ popup_enable_tumblr=”0″ watermark_type=”none” watermark_link=”http://web-dorado.com”]