Promocja RCK Klub Seniora w pasażu TESCO

21 sierpnia pilski Klub Seniora, który działa w ramach struktury Regionalnego Centrum Kultury „Fabryka Emocji”, i który skupia środowisko emerytów i rencistów z terenu gminy, zaprezentował w Pasażu Tesco przy ulicy Bydgoskiej 135 w Pile swoją niezwykłą działalność, a także zachęcał starszych mieszkańców do wspólnego spędzania czasu i dołączenia do organizacji.

– Seniorzy też chcą mieć swoje pięć minut i dziś jest doskonała okazja, aby tak było. Do tej pory zawsze prezentowaliśmy się w Dziennym Domu Pomocy Społecznej, Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych. To były uroczystości zamknięte. Myślę, że dziś wiele osób robiących zakupy w Tesco przy okazji obejrzy pracę naszych pań, które przychodzą do klubu i należą do różnych sekcji. Zaprezentują się również nasze zespoły klubowe – mówi Grażyna Urbanowicz, instruktor RCK – Klub Seniora w Pile. Uważam, że takie spotkania, kiedy z czymś mogą się pokazać szerszemu gronu, są dla seniorow bardzo ważne. Dla nas, jako pracowników klubu, również są ważne, chociaż z tego względu, że próbujemy żyć integracyjnie. My wychodzimy do młodzieży i ona przychodzi do nas. Współpracujemy również z przedszkolami i szkołami podstawowymi. Uczymy wzajemnego szacunku do siebie, integracji, że może być fajnie i można świetnie się bawić bez względu na wiek – dodaje pani Grażyna.

Akcja odbywa się w ramach programu „Poznaj bliskiego sąsiada”, skierowanego do mieszkańców Piły i objętego patronatem Prezydenta Miasta – Piotra Głowskiego.

Sebastian Daukszewicz

promocja_rck_klub_seniora10promocja_rck_klub_seniora21 promocja_rck_klub_seniora11 promocja_rck_klub_seniora12 promocja_rck_klub_seniora13 promocja_rck_klub_seniora14 promocja_rck_klub_seniora15 promocja_rck_klub_seniora16 promocja_rck_klub_seniora17 promocja_rck_klub_seniora18 promocja_rck_klub_seniora19 promocja_rck_klub_seniora20