Przystanek Praca dla uczniów klas 7-8 w Colours Factory!

To już kolejna wizyta, w ramach II edycji Przystanku Praca dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych. Tym razem grupa uczniów wraz z rodzicami wybrała się do firmy Colours Factory.

Colours Factory w Pile jest jedną z najszybciej rozwijających się drukarni w kraju i jednym z największych pracodawców w regionie pilskim. Od kilkunastu lat firma drukuje produkty, które pomagają klientom osiągać sukces w biznesie. Firma stawia na ludzi ambitnych, lubiących nowe wyzwania, otwartych na innowacyjność oraz dalszy rozwój – pasjonatów poligrafii.

W ramach wizyty uczestnicy po szkoleniu BHP oraz prezentacji zakresu działalności firmy, mieli okazję odwiedzić hale produkcyjne oraz zapoznać się z funkcjonalnością nowoczesnego parku maszyn.

Uczniowie poznali strukturę firmy od oraz możliwości zawodowe, które oferują różne jej działy.. Ponadto, spotkanie umożliwiło dyskusję z przedstawicielami firmy Colours Factory dotyczącą kształcenia na kierunkach poligraficznych w Pile i możliwościach skorzystania z programów stypendialnych, o których opowiedzieli m.in. aktualni praktykanci.

W kwietniu kolejny Przystanek Praca dla uczniów klas 7-8, którym pokazujemy możliwości i kierunku zatrudnienia i kształcenia w Pile!

***

Program „Przystanek Praca” realizowany jest w ramach przedsięwzięcia Przedsiębiorcza Piła – Piła na start: organizacja wydarzeń promujących przedsiębiorczość dla młodzieży, będącego elementem projektu pn. „Miasto Piła z nową energią!”. Projekt realizowany jest przez Gminę Piła w ramach Programu Rozwój Lokalny, współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 r.

UM Piła

przystanek_praca

przystanek_praca_02 przystanek_praca_03 przystanek_praca_04