PSZOK w Ujściu już działa

pszok_w_ujsciu

W poniedziałek, 25 maja w Ujściu uroczyście otwarto Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Punkt zlokalizowany jest na terenie miejscowej oczyszczalni ścieków. Ruszy 1 czerwca i będzie czynny w poniedziałki, środy i soboty w godzinach 9:00 – 17:00.

W otwarciu PSZOK wzięli udział: Burmistrz Ujścia Roman Wrotecki, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Ujściu Cecylia Witczak, Przewodnicząca ZM „PRGOK” w Pile Małgorzata Sypuła oraz pracownicy ZM „PRGOK”.

Budowa jednocześnie 13 punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w dwunastu gminach to największa inwestycja Związku Międzygminnego „Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi”, a zarazem największy tego typu projekt w skali kraju. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 20 mln 800 tys. zł, z czego kwota dofinansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wynosi ponad 14 mln 400 tys. zł.

Osiem PSZOK-ów w dwóch powiatach już funkcjonuje i to z powodzeniem. Znajdują się one w Okonku, Jastrowiu, Krajence, Wieleniu, Drawskim Młynie, Krzyżu Wielkopolskim, Czarnkowie Gajewie i Czarnkowie Brzeźnie. Od 1 czerwca zostaną uruchomione dla mieszkańców wszystkie punkty w powiecie pilskim: w Pile, Wyrzysku, Grabównie, Kaczorach i Ujściu. W sumie trzynaście PSZOK-ów będzie obsługiwało 173 tysiące mieszkańców gmin należących do ZM „PRGOK”.

red