REAKCJA, październik 2014

W tej edycji Reakcji zajmiemy się niemożnością uzyskania przez kierowców jakiejkolwiek informacji, odnośnie objazdów podczas dwóch imprez sportowych, które jednego dnia odbywały się na Osiedlu Górnym w Pile. Chodzi o Mistrzostwa Piły w kolarstwie oraz pokazy spadochronowe – obie te imprezy miały miejsce w niedzielę, 14 września. Wielu kierowców nie mogło dostać się do wyznaczonego celu, ponieważ nie posiadali żadnej informacji z jakich objazdów mogą skorzystać. Właśnie jeden z właścicieli czterech kółek, który zaznaczmy, nie jest przeciwnikiem pilskich imprez (a wręcz przeciwnie) napisał via internet o swoich niedzielnych frustracjach. Oto treść owego protest-listu:

Witam!

Niedawno, odbyły się aż dwie fajne imprezy, których centrum znajdowało się na osiedlu Górnym. Pochwalam wszelkie inicjatywy, ale coś nie zagrało tak jak należy. Rozumiem, że w sytuacji zamknięcia ulic policja wyznacza objazdy. Bardzo źle jeśli ich nie wyznacza. Odbijałem się jak piłka od kolejnych blokad na osiedle Górne, od Lidla przy rynku, aż po park.

Na żadnej blokadzie strażnicy lub strażacy nie potrafili powiedzieć którędy mam wjechać. Mówili, że droga zamknięta i koniec. Frustracja kierowców ogromna, zwłaszcza dostawców pizzy itp. Jest impreza i jestem gotów nadłożyć drogi, ale żeby zamykać wjazd na osiedle to już przesada … Jak słyszę od strażnika, że impreza trwa trzy godziny i tyle potrwa utrudnienie, to krew się burzy… Może ktoś z decydentów odpowie, dlaczego nie pomyślano o alternatywnym objeździe i dlaczego strażnicy i strażacy nie posiadali żadnych informacji.

Piszę to w trosce, aby takie sytuacje się nie powtarzały.

Marcin Marciś

PS. Chodzi o Mistrzostwa Piły w kolarstwie i pokazy spadochronowe – 14 września.

Nie ma potrzeby komentowania, ani dopowiadania czegokolwiek. Ale zarówno pan Marcin, jak i pozostali, którzy w ową niedzielę doświadczyli podobnych „atrakcji”, liczą na odpowiedź, na postawione przez Czytelnika pytania. My także dołączamy się do tych oczekiwań, licząc, że nie będzie to oczekiwanie na przysłowiowego Godota!!!

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”

W tej rubryce staramy się rozwiązywać Państwa problemy i odpowiadamy na pytania dotyczące wielu paradoksów oraz utrudnień występujących w życiu codziennym. Za Państwa pośrednictwem piętnujemy inercję i arogancję władzy, przejawiającą się m.in. w urzędniczym marazmie lub „tumiwisizmie”. Wszelkie skargi i państwa bolączki staramy się rozwiązać, oczywiście w miarę naszych możliwości. ALE MOŻECIE BYĆ PEWNI, ŻE ZAWSZE REAGUJEMY PIORUNUJĄCO!!!

Marek Mostowski

reakcja_paxdziernik_201410

reakcja_paxdziernik_201411