REAKCJA, sierpień 2022 r.

Letnia kanikuła wiąże się bardzo ściśle z tzw. sezonem ogórkowym, czyli okresem wypoczynku, rozleniwienia i laby. Jednak problemy i skargi od Czytelników nie wiedzą co znaczy odpoczynek. One istnieją bez względu na porę roku. REAKCJA, czyli Wasza rubryka interwencyjna, Drodzy Czytelnicy, również nie ma urlopu. W sierpniowej edycji zajmiemy się skargą pani Krystyny, mieszkającej na Zielonej Dolinie w Pile. Co trapi naszą Czytelniczkę? O tym poniżej.

Niedawno zatelefonowała do naszej redakcji mieszkanka Zielonej Doliny, aby prosić o interwencję w sprawie źle (zdaniem pani Krystyny) usytuowanego przystanku autobusowego, zlokalizowanego przy bloku na Kazimierza Wielkiego między numerami 19 i 21. Czytelniczka twierdzi, że ów przystanek znajduje się zbyt blisko jezdni. Podczas intensywnego deszczu tuż przy krawężniku gromadzi się woda (czyt. tworzą się kałuże), w którą wjeżdżają samochody i ochlapują oczekujących pasażerów. Pani Krystyna twierdzi, że z owym problemem zwracała się do Urzędu Miasta i MZK, ale bezskutecznie. Czytelniczka sugeruje, że mogłyby zostać zamontowane „osłony tak jak jest na ul. 1 Maja”.

Po telefonie od pani Krystyny udaliśmy się na lustrację przystanków przy Kazimierza Wielkiego i rzeczywiście tylko przy wspomnianym przez Czytelniczkę przystanku nie ma zatoki autobusowej. Ale co można by zrobić z owym feralnym przystankiem, aby zapobiec ochlapywaniu oczekujących pasażerów, nie mam pojęcia. Oddalenie go od jezdni jest chyba niewykonalne, ponieważ tuż za nim znajduje się nie najszerszy chodnik. Może rzeczywiście (jedynie) montaż zasugerowanych przez panią Krystynę „osłon”. Od myślenia są osoby zarządzające przystankami. Proszę wybaczyć, ale ja za znajdowanie pomysłów za innych… nie dostaję premii.

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji:, „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”.

Marek Mostowski

reakcja_sierpien_2022

reakcja_sierpien_2022_02