Rekordowa XI Aukcja Dzieł Sztuki

Nie jest bogatym ten, kto dużo ma, lecz ten, kto dużo daje Erich Fromm

Tradycyjnie, co roku od 11 lat odbywa się w Pile Aukcja Dzieł Sztuki na rzecz uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej. Tegoroczna licytacja obrazów pilskich artystów plastyków, która odbyła się 10 października w WTZ przy ul. Motylewskiej 24, była rekordowa jeśli chodzi o fundusze jakie udało się pozyskać.

Ponad 50 obrazów, lampa żółwik witrażowy, świecznik witrażowy udało się wylicytować za ponad 23 tys. zł!  Najbardziej aktywnymi osobami w licytacji byli senator Henryk Stokłosa, Grażyna Sobieraj, Jerzy Cerba, Zygmunt Proń, Bogusław Mikita i wielu innych, dzięki którym hasło przed wejściem do budynku „Marzenia się spełniają” nabrało realnego znaczenia.

– Jesteśmy największym Wielkopolsce WTZ. Mamy ponad 40 uczestników.  Środki na naszą działalność od wielu lat są niezmienne, a wiemy że chleb podrożał, benzyna, stąd jak przychodzi piękny miesiąc październik zaczynamy się zamartwiać czy ten budżet, jakim dysponujemy wystarczy do końca roku. Jednak dzięki takim aukcjom jest nam trochę łatwiej. Rok temu nie wyszła nam trochę ta aukcja, ponieważ pokryła się z naszym jubileuszem, ale i tak udało nam się zrealizować jedno z największych marzeń, jakim jest ładna sala doświadczania świata – mówiła przed rozpoczęciem aukcji Hanna Gapińska, kierownik WTZ.

W tym roku marzenia są troszkę mniejsze. Jest potrzeba wymiany okien oraz zorganizowanie uczestnikom fajnego wyjazd poza Piłę. Jak zaznacza Hanna Gapińska z WTZ, środki które są przeznaczone na 40 osób plus opiekunowie są takie, że daleko poza miasto nie uda się pojechać na wycieczkę. Uczestnicy już czekają i mają nadzieję na kolejny wyjazd poza dom bez rodziców. Dzięki środkom uzyskanym w piątek, super wycieczki są bardziej realne.

W piątkowe popołudnie swoje prace wystawili do licytacji tacy artyści jak: Janusz Argasiński, Robert Gapiński, Alfred Aszkiełowicz, Wioleta Samczuk, Maria Klingmann, Krystyna Noska, Edward Kreft, Stanisław Pręgowski, Tomasz Perlicjan, Agnieszka Ulanowska, Rafał Wójcik, Zenon Grześkowiak, Adam Półtorak, Hanna Łastowska, Paula Marinelli, Regina Ankiewicz, Małgorzata Biała, Alina Martynowska, Tadeusz Ogrodnik, Bogusława Różańska, Andrzej Tomaszewski, Agnieszka Różańska, Filip Kowalski, Krystyna Kmieciak i Łukasz Towalewski.

Rekordowej XI Aukcji Dzieł Sztuki towarzyszył występy grup Djembe Planet i KaruZela

Sebastian Daukszewicz

rekordowa_aukcja_dziel10

rekordowa_aukcja_dziel40 rekordowa_aukcja_dziel11 rekordowa_aukcja_dziel12 rekordowa_aukcja_dziel13 rekordowa_aukcja_dziel14 rekordowa_aukcja_dziel15 rekordowa_aukcja_dziel16 rekordowa_aukcja_dziel17 rekordowa_aukcja_dziel18 rekordowa_aukcja_dziel19 rekordowa_aukcja_dziel20 rekordowa_aukcja_dziel21 rekordowa_aukcja_dziel22 rekordowa_aukcja_dziel23 rekordowa_aukcja_dziel24 rekordowa_aukcja_dziel25 rekordowa_aukcja_dziel26 rekordowa_aukcja_dziel27 rekordowa_aukcja_dziel28 rekordowa_aukcja_dziel29 rekordowa_aukcja_dziel30 rekordowa_aukcja_dziel31 rekordowa_aukcja_dziel32 rekordowa_aukcja_dziel33 rekordowa_aukcja_dziel34 rekordowa_aukcja_dziel35 rekordowa_aukcja_dziel36 rekordowa_aukcja_dziel37 rekordowa_aukcja_dziel38 rekordowa_aukcja_dziel39