Retro Zlot Starych Pojazdów i Maszyn Walentynowie

Stare i nowe. Błyszczące i zakurzone. Jedno i dwuślady. Z bliska i z daleka. Ponad 60 rozmaitych pojazdów zagościła na boisku w Walentynowie. Przy pięknej, słonecznej pogodzie odbył się II Retro Zlot Starych Pojazdów i Maszyn. Były rowery, motorynki, komarki, maluszki, mercedesy, polonezy, duże fiaty, wołga, ciągniki, powózka konna, sikawka konna… Chromem i lakierem lśniły motocykle – w sporej grupie stawili się miłośnicy motocykli – nie tylko z grupy Krajna Motors Team.

Od godziny 11 gwarno i coraz bardziej kolorowo robiło się na boisku w Walentynowie. Zaraz po oficjalnym otwarciu imprezy nastąpiło poświęcenie pojazdów – ksiądz Piotr Lipski odmówił modlitwę, po czym pokropił symbolicznie zgromadzone licznie wehikuły.
Kolejny punkt programu to parada – rowery, motocykle, auta, ciągniki – to wszystko wyruszyło w drogę z głośnym trąbieniem. Podczas gdy trwał przejazd, pozostali na placu uczestnicy raczyli się przepyszną grochówka, kiełbasą z grilla, bądź z zainteresowaniem oglądali te pojazdy, które zostały na miejscu. Po powrocie parady, wśród pojazdów i maszyn przeszło jury w składzie burmistrz Piotr Łosoś, Szczepan Rybacki i Szymon Chwaliszewski. Następnie wręczono nagrody w czternastu kategoriach – m.in. Najbardziej błyszczący lakier, najstarszy rower, motocykl i auto, najdłuższa trasa itp.

W związku z tym, że na zlocie pojawiło się wiele ciekawych pojazdów – interesujące były również puchary, wykonane przez sołtysa Zenona Polachowskiego. Nagrody wręczali Burmistrz Piotr Łosoś i Przewodniczący Rady Miejskiej Antoni Kapeja oraz sołtys Zenon Polachowski. W chwilach przerw od zwiedzania czas umilała śpiewem Kasia Wyczyńska. Były także: mini loteria, stoiska z ciastem, frytkami, zabawkami, balonami, skakaniec dla najmłodszych.

Organizatorzy serdecznie dziękują: uczestnikom, jurorom, paniom ze Stowarzyszenia Gminnej Rady Kobiet, druhom strażakom, Katarzynie Wyczyńskiej – i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji imprezy!

Do zobaczenia za rok – być może w jeszcze liczniejszej grupie!

Gminne Centrum Kultury w Łobżenicy

retro_zlot1_01

retro_zlot1_23 retro_zlot1_02 retro_zlot1_03 retro_zlot1_04 retro_zlot1_05 retro_zlot1_06 retro_zlot1_07 retro_zlot1_08 retro_zlot1_09 retro_zlot1_10 retro_zlot1_11 retro_zlot1_12 retro_zlot1_13 retro_zlot1_14 retro_zlot1_15 retro_zlot1_16 retro_zlot1_17 retro_zlot1_18 retro_zlot1_19 retro_zlot1_20 retro_zlot1_21 retro_zlot1_22