Rusza świadomość, wstrzymuje bezmyślność!

pod_lupa_styczen_2016

O tym jak ważne dla nas LUDZI jest nieskażone, by nie powiedzieć nieskazitelnie czyste środowisko naturalne nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Owa świadomość winna być aksjomatyczna, a jednak… Użyty w poprzednim zdaniu wyraz „chyba” jest jakże na miejscu. Nie wszyscy bowiem z tej najnaturalniejszej kwestii zdają sobie sprawę, a brylują w tej niechlubnej „nieświadomości” osoby dorosłe. Przekonał się o tym Zygmunt Jasiecki – przewodniczący Związku Międzygminnego „Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi” wraz ze swoim genialnym i jakże pracowitym Zespołem. To pod batutą tego niekonwencjonalnego Jegomościa jego ansambl „wygrywa” przeróżne uświadamiające kompozycje, podczas setek, a może już tysięcy eventów, spotkań, pogadanek i rozmów indywidulanych w przeróżnych anturażach. Nie ma znaczenia czy jest to sala, hala, boisko, klatka schodowa, PSZOK, czy zwykły śmietnik. Ważny jest cel i skutek! Pomysłowość tych wspaniałych i niestrudzonych osób, wiedzionych przez prezesa Jasieckiego jest bezmierna. To oni starają się – i czynią to z coraz lepszym skutkiem – pokazać, że segregacja odpadów jest NIEZBĘDNA, że spalanie śmieci jest ZABÓJCZE i że warto DBAĆ o środowisko, aby oddychać czystym powietrzem i cieszyć się lazurem bezchmurnego nieba!

Zygmunt Jasiecki to prezes niekonwencjonalny. ON zadaje kłam definicji prezesa/przewodniczącego, postrzeganego jako faceta w gangu, wygniatającego swój prezesowski fotel, spijającego kawusię czy podszczypującego sekretarkę i czekającego na prezesowską wypłatę. Prezes Jasiecki jest współczesnym Markiem Twain’em, który żadnej pracy się nie boi, i z niejednego pieca jadł chleb. Jest prezesem AKTYWNYM, MOBILNYM, WSZĘDOBYLSKIM I NIEZWYKLE POMYSŁOWYM. Rusza świadomość, a wstrzymuje bezmyślność w kwestii ochrony środowiska naturalnego – naszej zdrowej przyszłości!

Nie bez kozery dziennikarze Tygodnika Pilskiego wybrali Zygmunta Jasieckiego Człowiekiem Roku 2016, w kategorii „Osobowość Polityczna i Samorządowa”. Teraz Zygmunt Jasiecki został zgłoszony jako kandydat do tytułu „Człowieka Roku 2016 Głosu Wielkopolskiego”.

Głos na Zygmunta Jasieckiego może oddać każdy, wysyłając sms o treści CZR.115 na numer 72355 (koszt: 2,46 zł z VAT).

Wypada poświęcić równowartość bochenka chleba i wysłać sms na tak wartościowego Człowieka i jego Drużynę. Ja i moi znajomi już zagłosowaliśmy! Zrób to także TY! To się opłaci nam wszystkim!

Marek Mostowski