Sam „zaprosił” – stracił dokument prawa jazdy

Policjanci z waleckiej drogówki zatrzymali dwudziestokilkuletniego kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Kierowca pojazdu osobowego stracił dokument prawa jazdy, a jak się okazało sam prosił o przyjazd policjantów do swojej miejscowości, gdzie kierujący popełniają wykroczenia.

 

Zanim policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy w Wałczu zatrzymali dwudziestoparolatkowi dokument prawa jazdy został on zatrzymany jakiś czas temu również do kontroli drogowej za popełnione wykroczenie. I właśnie wtedy wspomniał o tym, że funkcjonariusze powinni patrolować gminę Wałcz, gdzie mieszka dwudziestokilkulatek, bo jak powiedział „tam się dzieją różne rzeczy”.

 

Policjanci pełnią patrole na terenie całego powiatu wałeckiego, gdzie dbają o porządek i bezpieczeństwo na drodze. Młody mężczyzna nie musiał długo czekać na ponowne  spotkanie z policjantami ponieważ kolejny raz popełnił wykroczenie drogowe. Jednak tym razem w swojej miejscowości do której „zapraszał” patrol drogówki. Kierujący przekroczył dozwoloną prędkość.

 

Jechał ponad 100 km/h i tym samym policjanci zatrzymali kierującemu dokument prawa jazdy.  Do naruszenia limitu doszło bowiem w obszarze zabudowanym. Oprócz utraty uprawnień, mężczyzna dostał mandat wysokości 1500 złotych, a na jego konto trafiło 13 punktów karnych.

 

KPP Wałcz