SARS-CoV-2 zamyka pilskie przedszkola

sars_cov_zamyka

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 daje się we znaki różnym instytucjom, przedsiębiorstwom, zakładom usługowym, ale także dopadła pilskie przedszkola i żłobki.

22.10.2020 – Publiczne Przedszkole nr 18 będzie zamknięte od jutra do 30 października włącznie. Dzieci wrócą do przedszkola 2 listopada. Powodem zamknięcia przedszkola jest kwarantanna, spowodowana chorobą dwóch pracowników oraz trudna sytuacja kadrowa. Decyzja została podjęta po konsultacji z sanepidem. Kontakt z nauczycielami będzie odbywać się w trybie zdalnym.

21.10.2020 – Ze względu na objawy COVID-19 u jednego z pracowników, Żłobek nr 1 będzie zamknięty od jutra tj. 22 października do 27 października 2020 roku włącznie. O sytuacji będziemy informowali na bieżąco.
________

Ze względu na potwierdzone przypadki u części pracowników i objawy choroby wskazujące na COVID-19 u innych pracowników Publicznego Przedszkola nr 6, Publicznego Przedszkola nr 13 i Publicznego Przedszkola nr 17, począwszy od poniedziałku 19.10. do piątku 23.10, przedszkola te będą zamknięte, a kontakt z nauczycielami będzie odbywać się w trybie zdalnym.

Od jutra, tj. 20 października 2020 roku, do odwołania, zostanie zamknięte także Publiczne Przedszkole nr 16 przy alei Powstańców Wielkopolskich 86.

Nauczyciele aktualnie kontaktują się z rodzicami przedszkolaków. Część z rodziców może również spodziewać się telefonów z sanepidu. Nie jest wykluczone, że w niektórych przypadkach zostaną objęci kwarantanną.

fot. pixabay
Bartosz Mirowski
Aleksandra Kramkowska