Siek z pasem zawodowego Mistrza Polski

Dawid Siek to młody bo zaledwie 19 letni ale już utytułowany zawodnik KS Sporty Walki Piła. W sobotę na Gali Sportów Walki DFN21 – DuetFigntNight Puchar Kaszub 2020 podczas walki wieczoru sięgnął po pas zawodowego mistrza Polski w formule low kick!

Pilski zawodnik zmierzył się z doświadczonym zawodnikiem Rebelii Kartuzy, Kamilem Mateją, który ma na koncie wiele tytułów mistrzowskich w kraju ale także medale Pucharu świata.

Po trzech rundach mocnych wymian z obu stron sędziowie nie mieli wątpliwości i wskazali na pilanina jako zwycięzcę walki. Tym samym Siek został zawodowym Mistrzem Polski w kategorii -71 kg.

Dawid Siek przygodę z kickboxingiem rozpoczął w wieku 15 lat, a KS Sporty Walki Piła polecili mu koledzy z podwórka. Do jego największych sukcesów należą medale Mistrzostw Świata i Europy. W rywalizacji juniorskiej dominował przez dwa lata zwyciężając wszystkie imprezy. Zaledwie miesiąc temu zadebiutował w gronie seniorów na Mistrzostwach Polski K1 sięgając po srebrny medal. Od roku 2017 jest członkiem Kadry Narodowej.
– Przychodząc na salę od pierwszego treningu miałem w głowie najwyższe laury, może początki nie były kolorowe, ale ciężkie treningi zrobiły robotę. Moim marzeniem jest wyjść poza kraj i dostać się do najlepszej organizacji zawodowej kickboxingu świata GLORY (Glory World Series) – mówi Dawid.

Młody pilanin bardzo ciężko przygotowuje się do każdych zawodów pod okiem Przemysława Drajera i Przemysława Leńca, oprócz tego sam indywidualnie w wolnej chwili biega i ćwiczy na siłowni, by dojść do perfekcji.

KS Sporty Walki Piła

siek_z_pasem1_01

siek_z_pasem1_03 siek_z_pasem1_02