Ślubowania nadszedł czas

„Jesteśmy już uczniami” – pod takim hasłem, we wtorek, 21 października w Szkole Podstawowej nr 5 im. „Dzieci Polskich” odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów i oficjalne przyjęcie ich w poczet uczniów szkoły.

W czasie tej uroczystości dyrektor Elżbieta Puchalska pasowała dzieci jak prawdziwych rycerzy na uczniów i wraz z wychowawcami klas wręczyła akty pasowania. Zanim jednak to nastąpiło, najmłodsi z „Piątki” musieli zdać prawdziwy egzamin. Podczas niego pięknie zaprezentowali swoją klasę, udowodnili, że wiedzą jak zachowywać się, aby wszyscy byli z nich dumni, bez problemu odpowiadali na pytania o Polsce i odgadywali zagadki. Swoim śpiewem uradowali rodziców, nauczycieli i gości. Wszyscy znakomicie się bawili. Po uroczystości dzieci i rodzice wraz z wychowawczyniami spotkali się, już mniej oficjalnie, w klasach na słodkim poczęstunku.

Był to jeden z najpiękniejszych dni, jakie czekają na dzieci w szkole. Od środy zaczną zwykłe zmagania z literkami, cyferkami, nauką czytania i liczenia. Jesteśmy pewni, że pierwszaki na pewno świetnie sobie poradzą.

Małgorzata Perkowska

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA