Spotkanie pasjonatów historii Piły

14 lutego, w 70 rocznicę powrotu Piły do macierzy, piętnastu zbieraczy, kolekcjonerów oraz pasjonatów historii Piły zaprezentowało swoje zbiory w budynku ZOD Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Pile.

W ponad 20 gablotach była prezentowana historia Piły, udokumentowana ciekawymi przedmiotami z różnych okresów historycznych. Wystawa pasjonatów, którą przygotowało Pilskie Muzeum Wojskowe wspólnie z UAM, była okazją do cofnięcia się w czasie, a różnorodność eksponowanych pamiątek była gwarantem, że każdy znalazł coś dla siebie.

– To pierwsza taka wystawa w Pile. Pomysł na takie wydarzenie już od dawna gościł w naszych głowach, aby pasjonatów historii zintegrować. Dziś obserwujemy, że ludzie w większości siedzą przed telewizorem, przed komputerem w internecie. Idea była taka, aby ich wszystkich wyciągnąć – zarówno kolekcjonerów jak i tych, którzy się interesują historią miasta. Wielu kolekcjonerów spotykało się wirtualnie tylko np. na Forum Dawna Piła, gdzie nie znali się, a dziś była okazja aby poznać się na żywo, porozmawiać na różne tematy i dowiedzieć się ciekawych informacji o pamiątkach, które zbierają – mówi Przemysław Olszyński, dyrektor Pilskiego Muzeum Wojskowe (w organizacji).

Spotkanie mimo odbywających się tego dnia różnych imprez w Pile cieszyło się sporym zainteresowaniem.

Sebastian Daukszewicz

spotkanie_pasjonatow10

spotkanie_pasjonatow44 spotkanie_pasjonatow11 spotkanie_pasjonatow12 spotkanie_pasjonatow13 spotkanie_pasjonatow14 spotkanie_pasjonatow15 spotkanie_pasjonatow16 spotkanie_pasjonatow17 spotkanie_pasjonatow18 spotkanie_pasjonatow19 spotkanie_pasjonatow20 spotkanie_pasjonatow21 spotkanie_pasjonatow22 spotkanie_pasjonatow23 spotkanie_pasjonatow24 spotkanie_pasjonatow25 spotkanie_pasjonatow26 spotkanie_pasjonatow27 spotkanie_pasjonatow28 spotkanie_pasjonatow29 spotkanie_pasjonatow30 spotkanie_pasjonatow31 spotkanie_pasjonatow32 spotkanie_pasjonatow33 spotkanie_pasjonatow34 spotkanie_pasjonatow35 spotkanie_pasjonatow36 spotkanie_pasjonatow37 spotkanie_pasjonatow38 spotkanie_pasjonatow39 spotkanie_pasjonatow40 spotkanie_pasjonatow41 spotkanie_pasjonatow42 spotkanie_pasjonatow43

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *