Spotkanie w sprawie inwestycji na drogach powiatowych w granicach Miasta Pił

23 czerwca w Urzędzie Miasta Piły odbyło się spotkanie robocze poświęcone współpracy Miasta Piły i Powiatu Pilskiego w zakresie zarządzania drogami powiatowymi znajdującymi się w granicach administracyjnych miasta. W rozmowach uczestniczyli  m.in Prezydent Miasta Piły Beata Dudzińska, Starosta Pilski Rafał Zdzierela oraz  ich zastepcy.

 

Podczas spotkania podsumowano dotychczasowe funkcjonowanie porozumienia zawartego pomiędzy Powiatem Pilskim a Gminą Piła, na mocy którego od 16 kwietnia 2025 r. Gmina Piła, za pośrednictwem Zarządu Dróg i Zieleni, przejęła zarządzanie 27 ulicami powiatowymi o łącznej długości ponad 43 km.

 

Rozmowy dotyczyły bieżących doświadczeń związanych z realizacją porozumienia, a także wyzwań i rozwiązań służących sprawniejszemu zarządzaniu infrastrukturą drogową. Omówiono również propozycje tegorocznych inwestycji na drogach powiatowych w granicach miasta, które mają poprawić stan nawierzchni, bezpieczeństwo oraz komfort mieszkańców.

 

Uczestnicy spotkania zgodnie podkreślili, że wspólne i skoordynowane działania samorządów pozwalają skuteczniej planować remonty, budowę chodników, ścieżek rowerowych oraz modernizację skrzyżowań. Ostateczne ustalenia dotyczące zakresu tegorocznych inwestycji mają zapaść podczas kolejnego spotkania.

 

opr. Sebastian Daukszewicz

Foto: Miasto Piła