Środkowa z Czarnogóry w PTPS

srodkowa_z_Czarnogory_w_PTPS

Skład drużyny PTPS Piła na sezon 2014/2015 niemal zamknięty. Zawodniczką, która ostatnio dołączyła do grona siatkarek pilskiego zespołu jest grająca na pozycji środkowej bloku, pochodząca z Czarnogóry, 25-letnia Marija Milovic.

Nowa środkowa PTPS-u od 2011 roku jest podstawową środkową reprezentacji Czarnogóry. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w czarnogórskim klubie Luka Bar, następnie przez dwa sezony broniła barw serbskiego Postar 064 Beograde, gdzie razem z zespołem stanęła na najwyższym miejscu podium, jako zwycięzca ligi i zdobywca pucharu kraju. W sezonie 2009-2010 wróciła do swego macierzystego klubu, z którym czterokrotnie wygrywała ligę i puchar kraju. Od 2007 roku Marija występowała również w europejskich pucharach.

– Bardzo się cieszę, że od następnego sezonu będę grać w Pile, ponieważ polska liga jest jedną z najlepszych w Europie. Pilski klub jest profesjonalny i dobrze zorganizowany, a drużynę prowadzi dobry trener. Jest to dla mnie bardzo ważne, aby znaleźć wszystko w jednym. Mam nadzieję, że razem z zespołem będziemy realizować założone wcześniej cele, dzięki czemu sprawimy w lidze nie jedną niespodziankę. Rozmawiałam również z przyjaciółmi, lepiej znającymi sytuację w Polsce, powiedzieli mi, że ludzie w Polsce są mili, życie jest przyjemne i przede wszystkim jest to dobre miejsce do życia i grania w siatkówkę – powiedziała nowa środkowa bloku, Marija Milovic.

Źródło: PTPS