Strażacki turniej w drabinie hakowej

24 października 2014 roku odbył się XXIX Śremski Halowy Turniej w Drabinie hakowej, w którym po kilkurocznej przerwie wystartowali również chodziescy strażacy. Zawody odbyły się w hali sportowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie, jedynym takim obiekcie w województwie wielkopolskim.

Łącznie w zawodach wystartowało 64 strażaków z województwa wielkopolskiego. Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży reprezentowało dwóch zawodników: st. kpt. Leszek Naranowicz (Z-ca Komendant Powiatowego) oraz mł. asp. Maciej Nowak (straszy ratownik).

W klasyfikacji indywidualnej wspinania przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni st. kpt. Leszek Naranowicz zajął wysokie 10 miejsce z czasem 16, 823 sek. i dzięki temu mógł wystartować w dodatkowych biegach najszybszych strażaków z Wielkopolski, z których znany jest od lat śremski turniej. Należy dodać, że st. kpt. Leszek Naranowicz jest jedynym strażakiem z Wielkopolski, który wziął udział we wszystkich edycjach dodatkowych biegach na turnieju w Śremie. Drugi ze strażaków z chodzieskiej komendy – mł. asp. Maciej Nowak uzyskał dobry czas w hakówce: 20, 228 sek.

Śremski Turniej był kolejnym trzecim zmaganiem strażaków z Wielkopolski w ramach Ligi województwa wielkopolskiego w dwuboju pożarniczym.

Tekst: mł. asp. Krzysztof Zawistowski.
Zdjęcia: st. str. Paweł Kłodziński (KP PSP w Pile)

strazacki_turniej10

strazacki_turniej12 strazacki_turniej11