Strażacy promowali bezpieczeństwo podczas pikniku naukowego „Cztery Żywioły”

W niedzielę, 18 września 2016 roku, na terenie MOSiR w Chodzieży, odbyła się druga edycja Pikniku Naukowego „Cztery Żywioły: ziemia, woda, ogień i powietrze”.

Organizatorami imprezy byli: Urząd Miejski w Chodzieży, Urząd Gminy Chodzież, Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Podanin, Spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Chodzieży, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chodzieży, Chodzieski Dom Kultury, Chodzieskie Towarzystwo Lotnicze, Miejska Biblioteka Publiczna w Chodzieży, ENERIS Surowce Altvater Piła Sp. z o.o., NZOZ Falck Medycyna Region Wielkopolski Chodzież, przedsiębiorstwa rybackie „Karp” i „Ryba” z Oleśnicy, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe o. Miejski w Chodzieży, Niepubliczne Przedszkole nr 4 pod Dębusiem Olbrzymkiem, EDP Renovaveis Farma Wiatrowa Margonin, Cech Rzemiosł Różnych w Chodzieży, Latarnia Cyfrowa w Chodzieży oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży.

Impreza skierowana była do całych rodzin, ale najwięcej atrakcji czekało na dzieci, które mogły między innymi przeprowadzać eksperymenty chemiczne i przyrodnicze, obejrzeć sprzęt ratowniczo-gaśniczy, zobaczyć żywe karpie i jesiotry, spróbować swych sił na symulatorze lotów czy wziąć udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy.

Strażacy przygotowali specjalne pokazy, podczas których zaprezentowano walory taktyczno-techniczne sprzętu gaśniczego będącego na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Chodzieży. Pokaz spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Można było obejrzeć także sprzęt do ratownictwa wodnego oraz namiot pneumatyczny do dekontaminacji.

Komenda Powiatowa PSP w Chodzieży, zorganizowała także stoisko informacyjno-edukacyjne, promując tym samym Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy. Odwiedzając stoisko strażackie można było m.in. zapoznać się akcjami edukacyjnymi „Zgaś ryzyko” czy „Nie dla czadu”, dowiadując się jakie zagrożenia niesie ze sobą tzw. „cichy zabójca”, czyli tlenek węgla, potocznie zwany czadem, oraz sposobami zabezpieczania się przed tym zagrożeniem.

W trakcie pikniku naukowego można było wylosować ciekawe nagrody, w tym m.in. jednodniową wycieczkę do Komendy Powiatowej PSP w Chodzieży.

Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz
Zdjęcia: Agata Pawłowska (zdjęcia nr: 1-7), Adrian Talar (zdjęcia nr: 8-9) 

strazacy_promowali00

strazacy_promowali08 strazacy_promowali01 strazacy_promowali02 strazacy_promowali03 strazacy_promowali04 strazacy_promowali05 strazacy_promowali06 strazacy_promowali07   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *