Strzelanie Zielonoświątkowe Bractwa Kurkowego w Wysokiej

Najważniejsze statutowe Strzelanie o godność Króla Zielonoświątkowego Bractwa Kurkowego w Wysokiej A.D. 2025 przeprowadzono w sobotę 28 czerwca br. na Strzelnicy Walochówka. Strzelano tradycyjnie do Tarczy Królewskiej, tarcz honorowych oraz do Kura.

 

W strzelaniu do tarczy ufundowanej przez Brata Romana Sadzaka zwyciężyła Mirosława Nowak wyprzedzając Brata Franciszka Miedzińskiego i Nikolę Sieniawską. Z kolei w strzelaniu do Tarczy Honorowej Brata Rafała Waśkowiaka pierwsze miejsce przypadło Bratu Romanowi Sadzakowi, przed Braćmi: Mirosławem Mantajem i Janem Mrotkiem.

 

W Strzelaniu do Tarczy Królewskiej zwyciężył Brat Mirosław Mantaj zdobywając jednocześnie tytuł Króla Zielonoświątkowego A.D. 2025 Bractwa Kurkowego w Wysokiej. Pierwszym Rycerzem został Brat Roman Sadzak, a Drugim Rycerzem Siostra Kamila Helińska.

 

Na zakończenie strzelano do Kura. Najlepszą okazała się Nikola Sieniawska przed Bratem Romanem Sadzakiem i Bratem Franciszkiem Miedzińskim.

 

M.M.