Stypendia marszałka dla zawodników w olimpijskiej formie

Joanna Fiodorow, Karolina Nadolska, Paweł Warszawski, Kacper Majchrzak, Tomasz Kaczor, Marta Walczykiewicz, Michał Kudła, Wiktor Chabel, Tadeusz Michalik, Małgorzata Cybulska oraz Patrycja Wyciszkiewicz – to wielkopolscy zawodnicy, którzy zdobyli już nominacje olimpijskie, a tym samym są pierwszymi sportowcami, którzy otrzymali od marszałka Marka Woźniaka ustanowione w tym roku stypendium olimpijskie. Podczas uroczystości 7 listopada 2019 w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu, w której uczestniczył także Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego, już po raz osiemnasty zostały wręczone „tradycyjne” stypendia sportowe samorządu województwa wielkopolskiego, które otrzymało pięcioro sportowców z niepełnosprawnościami oraz 60 w kategorii wiekowej juniora i młodzieżowca.

– Możliwość udzielenia Państwu wsparcia sprawia nam satysfakcję. Po raz pierwszy chcemy dzisiaj uhonorować także tych sportowców, którzy dzięki swoim osiągnięciom na arenie sportowej mają już kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w kieszeni. Chcemy ich wspomóc w tym okresie przygotowań, który jest bardzo intensywnym czasem – czasem wytężonej pracy, który rodzi także finansowe zobowiązania. Mam nadzieję, że ta nasza cegiełka nieco ten proces przygotowań ułatwi. Ale przede wszystkim chcę dziś pogratulować przepustek do zmagań olimpijskich. Przy tej okazji chcemy też życzyć powodzenia! Najbardziej nas cieszy to, że część z Państwa wspieraliśmy już na wcześniejszym etapie karier sportowych, z pomocą stypendiów samorządu województwa wielkopolskiego, a teraz świętujecie sukces – mówił marszałek Marek Woźniak.

Jedną z laureatek stypendium samorządu wojewódzkiego została zawodniczka Gwardii Piła, Susane Lächele.

– Cieszę się, że mogłem osobiście razem z marszałkiem Markiem Woźniakiem przekazać odpowiednie dokumenty, złożyć podziękowanie za wyniki w kończącym się sezonie i pogratulować tej zawodniczce stypendium. Razem z trenerem Romanem Marciniakiem trzymamy kciuki i liczymy na dużą niespodziankę dla północnej Wielkopolski w przyszłym sezonie – mówił Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Stypendia sportowe trafiły do zawodników reprezentujących 15 dyscyplin sportowych, zrzeszonych w 26 klubach sportowych.

Lista stypendystów na stronie www.umww.pl/stypendia2019

red

stypendia_dla_zawodowcow1_01

stypendia_dla_zawodowcow1_08 stypendia_dla_zawodowcow1_02 stypendia_dla_zawodowcow1_03 stypendia_dla_zawodowcow1_04 stypendia_dla_zawodowcow1_05 stypendia_dla_zawodowcow1_06 stypendia_dla_zawodowcow1_07