Sukces pilskich juniorek w Turnieju Sylwestrowym

Sukcesem zakończył się udział pilskich juniorek w VIII Turnieju Sylwestrowym w Luboniu. Zawodniczki PTPS SAF-Holland Piła zajęły drugie miejsce na podium.

W dniach 29-30 grudnia juniorki i kadetki z Piły wystąpiły w ogólnopolskim turnieju, organizowanym przez Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej. W zawodach rywalizowało 8 drużyn, zarówno z Wielkopolski, jak i z kraju. Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu kibice mogli oglądać bardzo wyrównane mecze. W pierwszym dniu turnieju pilanki wygrały wszystkie pojedynki w swojej grupie, pokonując zespoły z Legionowa, Krakowa i Jankowa Przygodzkiego. Dało to podopiecznym trenera Andrzeja Zapaśnika awans do walki o miejsca 1-4. W rezultacie siatkarki PTPS SAF-Holland Piła zakończyły turniej na drugim miejscu, przegrywając jedynie mecz o pierwsze miejsce z Gwardią Wrocław. Trzy pilanki otrzymały nagrody indywidualne. Sandra Zaczkowska została wybrana najlepszą zawodniczką z Wielkopolski, Dominika Zając najlepszą środkową turnieju, a Michalina Błoch najlepszą przyjmującą.

O randze Turnieju Sylwestrowego świadczy również obecność gości z Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Waldemara Wspaniałego i Włodzimierza Sadalskiego, którzy obserwowali zawody.

Wynik, jaki uzyskały młode zawodniczki z Piły z całą pewnością jest dużym sukcesem dla podopiecznych trenera Andrzeja Zapaśnika i pozwala optymistycznie patrzeć na zbliżające się w nowym roku mecze, a poźniej o Mistrzostwo Polski.

Angelika Kuksinowicz
Foto: źródło: www.wzps.poznan.pl

sukces_pilskich_juniorek01

sukces_pilskich_juniorek02 sukces_pilskich_juniorek03 sukces_pilskich_juniorek04

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *