Sukces w wielkopolskim konkursie plastycznym „Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej”

Podopieczna Publicznego Przedszkola nr 5 im. Niezapominajki w Pile została zdobywczynią II Miejsca w wielkopolskim konkursie plastycznym „Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej”. Celem Konkursu było wzbudzenie zainteresowania wśród dzieci i młodzieży historią sławnych Polaków w świecie oraz historią, geografią i kulturą kraju.

 

Udział w Konkursie dał możliwość rozwijania wrażliwości i kreatywności poprzez twórczość artystyczną, uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata i różnorodność kulturową oraz zachęcenie do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji i technik plastycznych.

 

Dziewczynka przedstawiła na rysunku postać wybitnego astronoma – Mikołaja Kopernika. Konkurs zorganizował Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Tegoroczna edycja konkursu została zaplanowana z myślą o uczczeniu 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Uroczystość wręczenia nagród laureatom odbyła się 8 marca 2024 r. na Targach Edukacyjnych w Poznaniu.

 

Milena Białas

PP5 w Pile