Świetlista rywalizacja miast z Wielkopolski coraz bardziej zacięta

Gdzie jest tegoroczna „rozświetlona stolica Polski”? Czy będzie to miasto z województwa wielkopolskiego? Czy to Poznań, Kalisz, Konin, a może Piła? O tytuł najpiękniej udekorowanego świątecznie miasta rywalizuje w 7. edycji dorocznego plebiscytu „Świeć się z Energą” już 22 miasta z naszego regionu.

Na zwycięzców czekają nagrody o wartości 200 tys. zł z przeznaczeniem na cele dobroczynne, dlatego w trwającym do 11 stycznia 2016 r. pierwszym etapie zabawy, liczy się każdy oddany głos. To mieszkańcy i sympatycy zwycięskich miast zadecydują do kogo trafi charytatywna nagroda od Grupy Energa. W akcji bierze udział również 10 amatorów fotografii z Wielkopolski, którzy zgłaszają swoje pełne iluminacji zdjęcia w nadziei na uznanie jury i głosujących. Aktualny ranking można śledzić na www.SwiecSie.pl

W akcji „Świeć się z Energą” każde województwo ma już swoich miejskich reprezentantów. Z Wielkopolski startują już 22 miasta. Regionalna rywalizacja może być naprawdę zacięta, gdyż termin zgłaszania kandydatów mija 6 stycznia, natomiast głosy oddawać można w pierwszym etapie plebiscytu tylko do 11 stycznia. W tej chwili, wśród lokalnych liderów w naszym województwie niepokonany jest Międzychód, na którego oddano już ponad 2400 głosów. Dużą popularnością cieszą się Pleszew i Września, które dzięki zmobilizowanym i systematycznie głosującym mieszkańcom, zajmują miejsce  podium. Dalej w klasyfikacji są większe miejscowości, jak Poznań czy Piła. Kto wygra świetlną rywalizację? Wyniki wojewódzkie poznamy oficjalnie 15 stycznia.

Rywalizacja miast – charytatywna nagroda dla mieszkańców województwa wielkopolskiego

Każde z 16 miast, zwycięzców regionów, obok kwalifikacji do finału ogólnopolskiego „Świeć się z Energą”, otrzyma energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 000 tysięcy złotych z przeznaczeniem na cele dobroczynne. Rywalizacja w drugim etapie plebiscytu, obok walki o tytuł „świetlnej stolicy Polski”, toczyć się będzie także o nagrodę charytatywną powiększoną do 50 000 zł. Wygrana to dla miasta dodatkowo okazja do promowania się w całym kraju.

– Zachęcamy do oglądania galerii zdjęć miast biorących udział w zabawie. Jest co podziwiać! W tym roku w wielu miejscowościach przygotowano spektakularne iluminacje i dodatkowo zadbano o fantastyczne ich sfotografowanie. Pomimo niezbyt zimowej aury, możemy być pewni, że cała Polska pięknie zaświeci się na święta – mówi Jarosław Kozłowski, koordynator projektu „Świeć Się z Energą”.

Głosy oddawać można na stronach regionalnego partnera akcji, za pośrednictwem stron www, Facebooka lub wysyłając SMS-y. Szczegóły poznać można na stronie SwiecSie.pl.

– Co roku śledzimy rankingi miast, ponieważ rywalizacja często trwa aż do ostatniej chwili. Mieszkańcy i sympatycy miast potrafią się bardzo zmobilizować. Jednych motywuje lokalny patriotyzm, innych uznanie dla miejskiego oświetlenia, ale najwięcej osób do głosowania przekonuje szczytny cel akcji. W plebiscycie miast prawdziwymi zwycięzcami są bowiem dzieci z domów dziecka lub podopieczni innych placówek społecznych z nagrodzonych miast, do których to ostatecznie trafia energooszczędny sprzęt AGD od Grupy Energa – dodaje Jarosław Kozłowski.

Ty też możesz świecić z Energą – fotografuj i oznaczaj SwiecSie

Jak co roku, w ramach „Świeć się z Energą” odbywa się również indywidualny konkurs fotograficzny. Do tej pory, z województwa wielkopolskiego zgłosiło się do niego 10 autorów, którzy starali się w pełnych światła kadrach uwiecznić magię świąt w swoich domach, ogrodach czy w miejskim plenerze. Najlepsze ujęcie ma już ponad 1800 głosów poparcia i szansę na nagrodę regionalną, czyli wodo i mrozoodporny aparat Olympus oraz awans do ogólnopolskiego finału! Czyja praca zdobędzie uznanie jury?

– Nie ma jednego, sprawdzonego przepisu na udane zdjęcie. Zachęcam do tego, aby tą gwiazdkową aurą się bawić i z nią eksperymentować. Święta każdego mogą w inny sposób inspirować. Zaufajmy zatem swojej intuicji i wewnętrznej wrażliwości i przenieśmy je na fotograficzną kompozycję – radzi Lidia Popiel, fotografka, wykładowczyni w Warszawskiej Szkole Filmowej, przewodnicząca jury.

W rozświetlonych zmaganiach każdy może wziąć udział – niezależnie od tego, czy robi zdjęcia profesjonalną lustrzanką, czy smartphonem. Liczy się wyobraźnia i kreatywne podejście do tematu. Pozytywną, świąteczną energię i jej blask, pokazać można na wiele sposobów.

Czas na przesyłanie swoich zgłoszeń jest do 6 stycznia, z kolei do 11 stycznia można zachęcać swoich znajomych do oddawania głosów w regionalnym etapie zabawy. Internauci oraz jurorzy wybiorą po 10 zwycięzców z każdego województwa, którzy powalczą w ogólnopolskim finale. Do wygrania warsztaty fotograficzne z Lidią Popiel, aparaty fotograficzne Olympus OM-D E-M10 (najlepszy kompaktowy aparat systemowy w konkursie EISA 2014-2015) oraz bony na zakupy w sklepie internetowym sklep.energa.pl.

Szanse na nagrody mają także miłośnicy fotografowania telefonami komórkowymi. Wystarczy oznaczyć SwiecSie swoje zdjęcie w mediach społecznościowych. Szczegóły na temat zabawy na Facebooku, Instagramie i w serwisie SwiecSie.pl

„Świeć się Galerio” – za budowanie świątecznego klimatu docenimy także centra handlowe

Równolegle do plebiscytu miast i konkursu foto, rozgrywany jest konkurs na najpiękniej świątecznie udekorowaną galerię handlową w Polsce. Bierze w nim udział już kilkadziesiąt obiektów, jednak kandydatury można jeszcze zgłaszać do 06. 01. 2016 r. Z województwa wielkopolskiego jest 8 reprezentantów. W trwającym do 11 stycznia głosowaniu wyłonionych zostanie 16 galerii, „mistrzów regionu”, które następnie powalczą w ogólnopolskim finale. Zwycięzca nagrodzony zostanie wizytą niepowtarzalnej atrakcji dla dzieci – mobilnego centrum nauki Planety Energii. W edukacyjnej atrakcji przygotowanej przez Grupę Energa i Tomasza Rożka, pod okiem energetycznych ekspertów najmłodsi będą mogli m.in. dowiedzieć się, jak powstaje prąd i poznać fascynujący świat energii wokół nas.

Harmonogram „Świeć się z Energą”

Etap regionalny:

•    Przyjmowanie zgłoszeń: do 6 stycznia
•    Głosowanie: 11 grudnia – 11 stycznia
•    Ogłoszenie zwycięzców etapu regionalnego: 15 stycznia

Etap ogólnopolski:

•    Głosowanie: 15 stycznia – 25 stycznia
•    Ogłoszenie zwycięzców: 26 stycznia

Więcej informacji na stronie konkursu www.SwiecSie.pl oraz na facebook.com/SwiecSie

Organizatorami „Świeć się” są Polska Press Grupa i Energa SA, zaś jego partnerami są: Energa Oświetlenie, Polska Rada Centrów Handlowych, Olympus Polska i oficjalny sklep internetowy akcji sklep.energa.pl.

***

Pomysłodawcą i głównym sponsorem akcji „Świeć Się” jest Grupa Energa, jedna z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Energa dostarcza i sprzedaje prąd blisko 3 mln klientom, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom. Jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce, obejmującym swoim zasięgiem ok. 25 proc. powierzchni kraju. Jest także jednym z trzech największych sprzedawców energii elektrycznej w Polsce pod względem ilości energii sprzedawanej do odbiorców końcowych, z blisko 15% udziałem w rynku.

Ewa Komin
Komunikacja akcji „Świeć się z Energą”
ek@qacommunications.com
mobile: 697 969 623
Q&A Communications dla Grupy Energa

swietlista_rywalizacja00

swietlista_rywalizacja05 swietlista_rywalizacja01 swietlista_rywalizacja02 swietlista_rywalizacja03 swietlista_rywalizacja04

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *