Targi Pracy są w Pile potrzebne

Jaką szkołę średnią/wyższą wybrać? Jaki zawód daje szansę na pracę w regionie? Jak zaprezentować się na pierwszej rozmowie kwalifikacyjnej? Co to są studia dualne? Szukasz Pracy? Nie wiesz jak poprawnie zredagować CV –To pytania, na które można było uzyskać odpowiedz w dniach 27 i 28 marca podczas III Pilskich Subregionalnych Targów Pracy.

Impreza, która została podzielona na Dzień akademicki i Dzień otwarty zgromadziła w budynku Inwest – Parku dość dużą ilość ludzi, na których czekali pracodawcy i doradcy.

Swoje stoiska przygotowało 22 pracodawców, 5 Powiatowych Urzędów Pracy, 6 doradców zawodowych. Dla zainteresowanych przygotowano około 150 ofert pracy z Piły i okolic.Odbyły się również zajęcia na temat przedsiębiorczości i prezentacji własnej osoby. Przeprowadzone zostały także rekrutacje oraz prezentacje firm. Można było też uzyskać informację odnośnie pozyskania środków na rozwój własnej działalności gospodarczej.

Wśród wystawców nie zabrakło Cechu Rzemiosł Różnych w Pile. Rzemieślnicy postanowili połączyć swoje Targi, które organizowane były, co roku z tymi, co miasto organizuje. Jak było widać po frekwencji była to dobra decyzja.

– Wydzieliliśmy swoją cześć rzemieślniczą, na której prezentuje się 16 rzemieślników różnych branż, m.in. piekarz, lakiernik, kominiarz, stolarz fryzjer, murarz, fotograf, elektryk. Pokazują na swoich stoiskach co potrafią, co robią, jak robią, w którym miejscu robią. Jest to atrakcyjne miejsce, centrum miasta i łatwo tu trafić. Mamy dużo uczniów klasy trzeciej gimnazjów z naszego powiatu, którzy pytają o warunki w danym zakładzie i ile dostaną pieniędzy za praktyki. Dziś większość robi pierwsze rozpoznanie, a po potem podejmuje konkretną decyzję, jaka szkoła, gdzie praktyki? – mówi Jan Janczewski, Starszy Cechu w Pile.

Targi Pracy odwiedzały nie tylko osoby bezrobotne, ale również osoby, które są już zatrudnione i chciałyby zmienić pracę. – W obecnej pracy są słabe zarobki, a przy moim doświadczeniu i latach pracy, myślę że pora zmienić pracę i może branżę z handlowej na finansową – mówi pani Ola.

Jak było można zauważyć impreza jest bardzo potrzebna, ponieważ zwiększa się liczba osób chcących w ten sposób zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy w regionie.

Sebastian Daukszewicz

targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne10

targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne47 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne11 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne12 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne13 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne14 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne15 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne16 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne17 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne18 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne19 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne20 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne21 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne22 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne23 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne24 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne25 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne26 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne27 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne28 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne29 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne30 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne31 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne32 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne33 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne34 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne35 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne36 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne37 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne38 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne39 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne40 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne41 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne42 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne43 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne44 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne45 targi_pracy_sa_w_pile_potrzebne46

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *