Tego jeszcze nie było!

tego_jeszcze_nie_bylo

Rusza wielka akcja Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach kampanii #POWSTANIEna102 Pobiegnij w hołdzie Powstańcom Wielkopolskim!

Samorząd województwa wielkopolskiego rozpoczął akcję, w której każdy będzie mógł uczcić pamięć Powstańców Wielkopolskich na sportowo. Tworzy wielką drużynę biegaczy, a każdy, kto przyłączy się do wspólnego biegu z okazji 102. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego znajdzie się także w wielkiej, pamiątkowej galerii biegaczy na stronie 27grudnia.pl.

PAMIĘTAMY I BIEGAMY

Już po raz 102 świętujemy rocznicę bohaterskiego zrywu, który przyniósł nam wolność. Zapraszam i gorąco zachęcam do wzięcia udziału w akcji, w ramach której każdy może pobiec w hołdzie Powstańcom. W tym roku stawiamy na endorfiny, zdrowie i uśmiech. Akcja #BIEGAMYna102 polega na tym, by przebiec symboliczny dystans, nie mniejszy jednak niż 1918 metrów – w dowolnym miejscu i czasie – mówi Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Pobiec należy w terminie od 1 do 20 grudnia w wybranym przez siebie dniu, godzinie oraz przestrzeni. Bieg, nordic walking, bieżnia, chód, indywidualnie lub z rodziną – uczestniczyć można na wiele sposobów, jednak liczy się przede wszystkim udział, szczere chęci oraz wspólne, ale i bezpieczne świętowanie w tym szczególnym czasie.

– Wierzę, że w naszym biegu weźmie udział nawet więcej osób niż w tradycyjnym. I cieszę się, że pamięć o naszym powstaniu będzie widoczna w przestrzeni publicznej 20 dni, a gdy nadesłane filmy, czy zdjęcia z zarejestrowanym biegiem trafią na stronę www.27grudnia.pl – jeszcze przez wiele miesięcy daleko od granic Wielkopolski. Zachęcam wszystkich – pobiegnijmy razem, bo przecież #BIEGAMYna102 – mówi Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

Do „biegania na 102” włączyły się także znane postaci związane ze światem sportu. Ambasadorami naszej akcji są Mistrzyni Europy oraz Wicemistrzyni Świata w sztafecie 4×400 metrów Patrycja Wyciszkiewicz – Zawadzka, były sprinter i rekordzista Polski na 200 metrów Marcin Urbaś oraz zeszłoroczna zwyciężczyni Maratonu Poznańskiego Monika Stefanowicz. Pobiegną również utytułowana tenisistka Magda Linette oraz Drużyna Szpiku z Dorotą Raczkiewicz i Mezo na czele. Wszyscy mogą dołączyć do tego grona uczestników biegu w hołdzie Powstańcom.

– 1918 metrów to dystans, który chyba każdy z nas da radę pokonać. Wystarczy zarejestrować swój bieg za pomocą aplikacji (np. Endomondo), zrobić sobie zdjęcie podczas biegu, i przesłać nam swój wynik. Pobiegnijmy razem! – mówi Jacek Bogusławski.

W zdrowym ciele, zdrowy duch – głosi znane powiedzenie. Jak pokazuje akcja #BIEGAMYna102, ruch może być związany nie tylko ze sportem, ale również historią i pamięcią o Powstaniu Wielkopolskim. Bieganie to sprawdzona recepta na zdrowie i dobrą sylwetkę, ale może być również świetną okazją do świętowania i budowania wzajemnej solidarności, szczególnie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Przyłączcie się do akcji już dziś, przebiegnijcie niespełna dwa kilometry w hołdzie tym, którzy 102 lata temu walczyli o naszą wolność.

red