Terrific Sunday w Pile. W niedzielę koncert w Rockopolis

Terrific_Sunday

Grali na największych polskich festiwalach i u boku takich artystów jak Artur Rojek, Hey czy Muchy. W niedzielę, 13. marca w klubie Rockopolis w Pile wystąpi zespół Terrific Sunday – silny głos polskiej muzyki alternatywnej.

Formacja Terrific Sunday – mimo zaledwie dwuletniego stażu – ma na swoim koncie występy na wielu ważnych festiwalach, w tym: Opener Festival, Orange Warsaw Festival, Jarocin Festiwal, Behind The Trees i Seven Festival. Mieli też przyjemność zagrać u boku takich artystów jak: Artur Rojek, Hey czy Muchy. Ponadto zespół został zwycięzcą konkursu Skoda Auto Muzyka, dzięki któremu zagrał w koncertowym studiu Programu III Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Muzycy Terrific Sunday tworząc swój materiał inspirują się szeroko pojętą muzyką niezależną. Wypadkową doświadczeń i inspiracji chłopaków są dwie EP-ki: Terrific Sunday EP oraz Tonight EP, które zespół wydał własnym sumptem i sam dystrybuował w sieci. Nad ich produkcją czuwał wokalista zespołu – Piotr Kołodyński. Dzięki nim na polskim rynku muzycznym grupa funkcjonuje jako silny głos muzyki alternatywnej.

Pierwszym krokiem do w pełni profesjonalnej kariery był kontrakt podpisany z Sony Music Poland. W kwietniu 2015 pojawił się singiel „Bombs Away”, zwiastujący debiutancki album „Strangers Lovers”, który ukazał się w październiku 2015 roku. Za produkcję płyty odpowiedzialny był Marcin Bors, jeden z najbardziej rozchwytywanych polskich producentów.

1Od lutego trwa STRANGERS ON TOUR 2016, podczas którego zespół promuje swój debiut. To również pierwsze tournee Terrific Sunday. Muzycy odwiedzą około 20 miejscowości, w tym Piłę.

W klubie Rockopolis przy ul. Pocztowej 1 w Pile grupa Terrific Sunday zagra w niedzielę 13 marca o 20.00. Bilety – w przedsprzedaży za 15 złotych, w dniu koncertu za 25 złotych – do nabycia w Rockopolis i Sklepie Muzycznym Demo w Pile.

Rockopolis Team
Fot. Łukasz Zietek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *