Uczniowie klas DELF gimnazjum ZS nr 2 z wizytą we Francji

Kontakty Piły z miastem partnerskim Châtellerault trwające już od 22 lat, zaowocowały w tym roku wizytą naszej młodzieży w tym malowniczym miasteczku nad rzeką Vienne w regionie Poitou- Charentes.

W dniach 5.05 – 10.05.2015 delegacja składająca się z  uczniów uczących się języka francuskiego programem DELF, pod kierunkiem pań Jolanty Badziąg i Doroty Fąs, reprezentowała Piłę w spotkaniu międzynarodowym w ramach projektu Four Europe. Urząd Miasta reprezentowali: pani Prezydent Beata Dudzińska oraz Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu – pan Sebastian Dzikowski.

Przedstawiciele młodzieży z Hiszpanii, Niemiec, Grecji, Anglii, Francji i Polski, spotkali się w tym przepięknym francuskim mieście, aby przez 6 dni  wspólnie spędzić czas na warsztatach tanecznych, realizować filmy, robić zdjęcia, grać na scenie oraz na instrumentach muzycznych wykorzystując swoje umiejętności językowe. W programie przygotowanym przez organizatorów znalazło się również miejsce na poznanie miasta, przygody kulinarne, kontakt z muzyką poważną, koncert Jeunes Talents /Młodych Talentów/, prezentację umiejętności zespołu The Hills of Confusion, składającego się z naszych absolwentów. Nie zabrakło także momentów wzruszeń po pięknym wykonaniu piosenki Lary Fabian „Je t`aime” przez solistkę zespołu „Akcent” – Paulinę Pasternak.

W czasie pobytu w Châtellerault nawiązały się nowe znajomość ,a piękno kraju winnej latorośli urzekło wszystkich uczestników spotkania.

Wierzymy, że kolejne lata współpracy obu miast przyniosą dalsze efekty kontaktów młodzieży i nauczycieli z Polski i Francji, a chęć do nauki języka francuskiego będzie jeszcze większa.

Jolanta Badziąg
Dorota Fąs

uczniowie_klas_delf10

uczniowie_klas_delf16 uczniowie_klas_delf11 uczniowie_klas_delf12 uczniowie_klas_delf13 uczniowie_klas_delf14 uczniowie_klas_delf15

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *