Ujście znowu na countrowo

Już po raz ósmy Ujście pod Piłą stało się countrową stolicą Wielkopolski. W tej sielskiej miejscowości w sobotę, 7 czerwca, rozegrało się VIII Country nad Notecią.

Ujście, country

Przy iście letniej pogodzie Stadion Miejski od wczesnych godzin popołudniowych zaczął wypełniać się setkami osób, które nie tylko są fascynatami tego nurtu muzycznego i stylu życia, ale lubiącymi poimprezować na świeżym powietrzu.
Organizatorzy, na czele z Krzysztofem Meszyńskim, spirytus movens imprezy, zadbali aby nikt nie miał prawa się nudzić. A to za sprawą świetnych zespołów i wokalistów, takich jak Alicja Boncol, Paweł Bączkowski, Mariusz Kalaga, czy wreszcie CASHflow – zdobywców III miejsca na International Country Music Award w Pullman City.
Nie zabrakło konkursów, m.in. konkursu żużlowego, przygotowanego przez gości (żużlowców, trenera i zarząd) z klubu Victoria Piła, czy ujeżdżana elektrycznego byka.
Słowem, dla każdego znalazło się coś miłego. Nikt nie mógł opuścić ujskiej imprezy ze skwaszoną miną, ni pustym żołądkiem, bo przedniego jadła i napitku było również pod dostatkiem.

Marek Mostowski
Fot. Anna Kowalik