W Krainie kangurów

W czwartkowy poranek, 25 września, odbyło się w Szkole Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile spotkanie z niesamowitymi przybyszami z dalekiej Australii: Karen i Edim. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I i VI.

Goście najpierw opowiedzieli o trasie swoich podróży po Europie, która przywiodła ich również do naszego miasta. Dzięki temu mogli spotkać się z dziećmi naszej szkoły i zapoznać ich z fascynującą Australią i jej kulturą. Goście sporo miejsca poświęcili pięknej przyrodzie australijskiej. Barwnie opowiadali o znanych już uczniom zwierzętach, takich jak kangury i misie koala oraz innych egzotycznych stworzeniach. Nie zabrakło również informacji o rdzennych mieszkańcach tych ziem – Aborygenach.  Poza tym goście snuli opowieści o pustyni i buszu, niebezpiecznych pająkach, rekinach i Świętach Bożego Narodzenia spędzanych na plaży.

Wszystkie ciekawe informacje były oczywiście poparte pięknymi przezroczami i zdjęciami. O zainteresowaniu naszych uczniów tym krajem może świadczyć panująca na spotkaniu idealna cisza, przerywana tylko westchnieniami zachwytu. Cieszymy się niezmiernie, że nasze dzieci mogły dowiedzieć się tylu ciekawych rzeczy o tak odległym kraju i poszerzyć swoje horyzonty kulturowe. Należy tylko dodać, że od momentu spotkania z gośćmi z antypodów wszyscy wybieramy się do Australii.

K.B.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA